Gündem

Almanya’da maske cinayeti

Rheinland-Pfalz eyaletinde bir kişi, bir benzin istasyonuna maskesiz girdiğini söyleyen 20 yaşındaki bir kasiyeri vurarak öldürdü.

Almanya'da maskeli cinayet

Almanya’da bir cinayet işlendi.

Rheinland-Pfalz, Idar-Oberstein’da geçen Cumartesi alkol almak için benzin istasyonuna giden 49 yaşındaki bir adam, maske takmadığı için kendisini uyaran 20 yaşındaki kasiyeri vurdu.

BENZİNDEN GELEN İLK UYARIYI DİKKATE ALAMADILAR

Savcı Kai Fuhrmann gazetecilere verdiği demeçte, o akşam alkol almak için benzin istasyonuna geldiğini ve genç sayman kişinin kendisini maske takmadığı konusunda uyardığını ve kişinin uyarıldığını ve benzin istasyonunu terk ettiğini söyledi.

Almanya'da maske cinayeti 1 numara

Tabanca ile GERİ DÖN

Fuhrmann, daha sonra çenesinde bir maske ile benzin istasyonuna geri döndüğünü ve genç kasiyerin kendisini tekrar maske takması konusunda uyardığını belirtti. “Ardından fail tabancasını çıkardı ve kasiyerin kafasına ateş etti. Kurban yere düştü ve anında öldü.” dedim.

“TAÇ ÖNLEMLERİ GERİLİR”

Savcı, zanlının daha sonra polise teslim olduğunu ve gözaltına alındığını, zanlının ise koronavirüs önlemleriyle yükümlü olduğunu söyledi.

Ülkeyi sarsan cinayet, aşırı sağ AfD’nin karantina ve aşı kampanyasıyla seçmenleri etkilemeye çalıştığı federal seçimlerden bir hafta önce gerçekleşti.

Kamuoyu yoklamalarında yaklaşık yüzde 11 oy alan parti, bir dizi koronavirüs inkarcısını destekliyor.

Almanya'da maske cinayeti #2

AŞIRI SAĞ GRUP KİLİSE SEMPATİYE GÖSTERDİ

Dışişleri Bakanı Heiko Maas, katile sempati duyan ve koronavirüsü inkar eden aşırı sağcı bir grup olan Querdenker’in bir topluluk sitesinde yaydığı mesaja yanıt olarak, Querdenker’in cinayeti tebrik ettiğini ve şunları söyledi: “Bu tür insanların kin ve tahrikleri toplumumuzu bölüyor ve insanları öldürüyor. Bizim toplumumuzda yeri yok.” dedim.

Adalet Bakanı Christine Lambrecht, cinayetin nefreti kışkırtmak için kullanılmasının iğrenç olduğunu söyledi. “Devlet, şiddete başvurmak isteyen koronavirüs inkarcılarının radikalleşmesine karşı mümkün olan tüm önlemleri almalıdır.” dedim.

Almanya'da maske cinayeti #3

Almanya'da maske cinayeti #4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu