Gündem

Almanya’da aşı karşıtlarının eyleminde polis sosyal mesafe ölçtü

Almanya’nın birçok şehrinde binlerce kişi aşıya karşı protesto gösterileri düzenledi. Yüzlerce protestocu gözaltına alınırken, polis Frankfurt’taki gösteri alanında sosyal mesafeyi kaydetti.

Cumartesi günü çeşitli Alman şehirlerinde taç önlemleri ve aşı karşıtı gösteriler karşıtları.

Taç tedbirlerine karşı çıkan grupların düzenlediği gösterilere en büyük katılım Hamburg’da oldu.

Polis bilgilerine göre “Set gitti, elinizi çocuklarımızdan çekin” Slogan temelli gösteriye yaklaşık 8 bin kişi katıldı. Gerçekleşmeyen gösteriye 4 bin kişinin katılması bekleniyor.

Almanya’da aşı karşıtı protestolarda polis sosyal mesafeyi ölçtü VİDEO

227 İNSAN TESPİTİ, 91 İNSAN İŞLEME

Thüringen’in Greiz kentinde Taç Tedbirlerine Karşı ve “Yanal Düşünür” “Halk” olarak bilinen bir grup tarafından düzenlenen bir gösteri protestocular ve polis arasında patlak verdi.

Thüringen polisi, Greiz’deki yürüyüşün polis tarafından durdurulduğunu, bazı aktivistlerin protestoya devam etmeye çalıştığını söyledi. Polis daha sonra göstericilere biber gazıyla müdahale etti.

Polis ile göstericiler arasında çıkan çatışmada 14 polis memuru yaralandı. Duyuruya göre, hastanede bir polis memuru tedavi altına alındı. Polis, 227 kişinin gözaltına alındığını ve 91 kişinin işlem gördüğünü bildirdi.

Almanya'da aşı karşıtlarının eyleminde polis sosyal mesafeyi ölçtü

POLİS İLE TALEPLER ARASINDAKİ ZORLUK

Polis ayrıca Baden-Württemberg, Reutlingen’deki gösteriye müdahale etti. Polis ve Reutlingen belediyesinden yapılan ortak açıklamada, Cumartesi günü Népliget kasabasında bir gösteri yapılmasının planlandığı, ancak gösterinin maske kullanımı ve diğer hijyen önlemleri nedeniyle iptal edildiği belirtildi. Ancak, parkın yanındaki sokakta yaklaşık 1.500 kişinin toplandığı ve kurallara uyulmaması ve gösteriyi kimin düzenlediğinin açıklanmaması nedeniyle polisin gösteriyi dağıtmak istemesine dikkat çekildi. Raporda, protestocuların protestoyu sürdürmeye çalışması sonrasında arbedenin patlak verdiği belirtildi. Polisin oluşturduğu zinciri kırmaya çalışan protestoculara polis biber gazı ve sopalarla müdahale etti. Polis, bazı protestoculara polis taciz ve hakaret suçlamasıyla dava açtı.

Almanya'da aşı karşıtlarının eyleminde polis sosyal mesafeyi ölçtü #2

MASKESİZ 12 KİŞİ ÜZERİNDE ÇALIŞMA

Stuttgart’ta koronavirüse karşı alınan önlemlere karşı dört gösteri düzenlendi. Stuttgart polisi, kent merkezinde insan zinciri oluşturmak için düzenlenen eyleme yüzlerce kişinin katıldığını söyledi. Polis, maske kullanımı gibi kurallara uymadıkları gerekçesiyle 12 kişi hakkında soruşturma başlattı.

POLİS, SOSYAL MESAFEYİ ÖLÇDÜ

Frankfurt’ta düzenlenen bir gösteride bir polis memuru, gösteri alanında vatandaşlar arasındaki sosyal mesafeyi inceledi.

Almanya'da aşı karşıtı protestolarda polis sosyal mesafeyi ölçtü #3

İÇİŞLERİ BAKANI VATANDAŞLARA UYARI

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, kraliyet önlemlerine karşı protesto gösterilerine katılanları kendilerini aşırı sağdan ve İmparatorluğun Vatandaşları adlı gruptan uzaklaştırmaya çağırdı. “Aşırılık yanlıları ve emperyal vatandaşlar bu hareketi kendi amaçlarına ulaşmak için kullanıyor.” Sosyal Demokrat Parti (SPD) Bakanı, göstericilerin çoğunun kendilerini bu gruplardan uzak tutmadığı konusunda uyardı.

Almanya'da aşı karşıtı protestolarda polis sosyal mesafeyi ölçtü #4

Almanya'da aşı karşıtı protestolarda polis sosyal mesafeyi ölçtü #5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu