Gündem

Ağrı, okullara kütüphane yapmakta Türkiye birincisi oldu

Ağrı’daki meslek ortaokullarından öğrenci ve öğretmenler tarafından kentteki öğrencilere yönelik kütüphane çalışmalarına ağırlık verildi. Çalışmanın ardından 554 okula kütüphane verildi.

Türkiye'de okullara kütüphane kuran ilk Ağrı oldu

Ağrıban, Şehrin okulları için yapılan çalışmalar memnuniyetle karşılandı.

“Kütüphanesiz okul olmaz” Valiliğin koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kentte kütüphanesi olmayan 554 okul için çalışma başlatıldı.

KİTAP RAFLARI VE DOLAPLARININ KÜTÜPHANELERDEKİ YERİ

Şehir meslek liselerinde öğretmen ve öğrenciler tarafından tasarlanan kitaplık ve dolaplar okullara konularak kütüphanelere yerleştirildi ve onarıldı.

Kitaplarla dolu, kütüphanesiz okulun olmadığı bir şehirde öğrenciler sadece kitap okumakla kalmıyor, kitapçıda çeşitli oyunlarla da eğleniyor.

Türkiye'de ilk 1 numaralı okullara kütüphane kuran Ağrı oldu

“TÜRKİYE’DE DAHA FAZLA KÜTÜPHANE İNŞA EDEN İLK OLACAĞIZ”

İl Halk Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, proje kapsamında 554 okula kütüphane kazandırmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Meslek liselerinin öğretmen ve öğrencilerine teşekkür eden Kökrek, şöyle devam etti:

“Kütüphanelerdeki tüm ekipman, boya ve badana işlemleri meslek liselerimiz tarafından yapılmıştır. Türkiye’deki çoğu kütüphanede birinciliği elde ettik. Bu proje ile Türkiye’de kendimize bir isim yaptık ve çok mutluyuz. Bu konuda Sayın Valimiz Osman Varol’a teşekkür ederiz. Milli Eğitim Bakanlığımız bu projeye büyük önem vermektedir.”

Türkiye'de ilk 2 numaralı okullara kütüphane kuran Ağrı oldu

HER KÜTÜPHANE RAF ŞEKİLLERİ VARDIR

Meslek liselerinde kütüphaneler kurulduğu için maliyetleri düşürdüklerini belirten Kökrek, kütüphanelerin çok modern ve kullanışlı olduğunu ifade etti.

Kökrek, şehrin önemli bir simgesi olan Nuh’un gemisi şeklindeki kitaplıkların her kütüphaneye yerleştirildiğini şöyle anlattı:

“Köylerimiz, ilçelerimiz ve şehir merkezimiz dahil tüm okul kütüphanelerimiz tamamlandı. Kütüphaneyi oluşturarak çocuklarımızın kütüphane kültürüne, okuma alışkanlıklarına ve kaliteli zaman geçirmelerine katkılarını sergiliyoruz.

“TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN KALİTELİ EĞİTİM ALMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Hedefimiz Ağrı’daki kitap sayımızı artırmak. Bakanlığımız da bu konuda bize ciddi destek veriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı da bize kitap desteği vereceklerini belirtti. Devletimizin hizmetlerini Ağrı’nın en ücra köşelerine kadar taşıyarak tüm öğrencilerimizin aynı kalitede ve kalitede eğitim almalarını sağlayacağız” dedi.

Öğrencilerden Nazan Aydın, okul kütüphanelerinde her türlü kitabın bulunduğunu vurgulayarak, sıcak bir ortamda kitaplarla güzel vakit geçirdiklerini belirtti.

Türkiye'de ilk 3 numaralı okullara kütüphane kuran Ağrı oldu

Ağrı 4 Nolu okul kütüphanesi inşaatında Türkiye birincisi oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu