Gündem

AB, Afganların gelmesini isteyerek ihanet ediyor

Macaristan Başbakanı Viktor Orbán, Afganistan’daki göçmen akınına karşı tek başına mücadele ettiklerini belirterek AB’yi ihanetle suçladı.

Viktor Orbán: AB Afganları istediğini açıkladı

Afganistan’da son aylarda yaşanan gelişmelerin ardından birçok ülke mülteci akınına karşı ihtiyati programlar oluşturdu. bu ülkelerden biri Macaristan’da Başbakan Viktor Orbán AB ülkeleri ile ilgili sözleriyle ön plana çıktı.

Orbán, Çek Başbakanı Andrej Babiş’in mültecilerin girmesini önlemek için Macaristan-Sırbistan sınırındaki tel örgülerin bulunduğu bölgeyi ziyaret etmesinin ardından gazetecilere verdiği demeçte.

Afganistan’dan ayrılanların önümüzdeki dönemde Macaristan’a girmek istediğini belirten Orbán, bunun sınırlarda mülteciler üzerindeki baskıyı artıracağını savundu.

Viktor Orbán: AB, Afganları gelmeye davet ettiğini açıkladı

“BU HİYANETT İR”

Orbán, ülke sınırlarındaki çitlerin sağlam olduğunu ve gerekirse bölgeye daha fazla iş gücü aktarılacağını vurguladı. “Zayıf nokta Brüksel. Çünkü Afgan halkının kabul edilmesini istiyor. Bu bir ihanet.” dedim.

Viktor Orbán: AB, Afganları 2. olmaya davet ettiğini açıkladı

“BURADA TÜM AVRUPA’YI KORUYORUM”

Orbán, herkesin Avrupa’da daha güvenli yaşayabilmesi için sınırda binlerce kişinin çalıştığını söyledi. “Brüksel, Macaristan’a ve Avrupalılara ihanet ediyor. Burada tüm Avrupa’yı savunuyoruz ve umarım Afganistan’dan insanları buraya getirme planını durdurabiliriz.” dedi.

Viktor Orbán: AB, Afganları 3. olmaya davet ettiğini açıkladı

“AB insan tacirleriyle mücadele etmeli”

Çek Başbakanı Andrej Babis, AB’nin insan kaçakçılarıyla mücadele etmesi ve Avrupa dışındaki mülteci akınını durdurması gerektiğini savundu.
Avrupalı ​​mülteciler konusundaki genel duruşun da değiştiğini kaydeden Babiş, deniz sınırlarının korunmasına daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu