Gündem

23 kiloluk sazan balığı yakaladı

İstanbul’un içme suyu kaynağı Sapanca Gölü’nde yapılacak olan uluslararası sportif balıkçılık yarışmasına hazırlanmak için göle gelen kişi rekor bir balık yakaladı.

Sakarya'da sezonun rekoru kırıldı: 23 kg sazan yakalandı

Sakarya’da bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek olan ‘Uluslararası Sazan Balıkçılığı’ yarışması öncesi Sapanca Gölü’nde antrenman yapan balıkçı, gölde yakaladığı 23 kilo 100 gram balıkla sezon rekoru kırdı.

Balığın fotoğraflarını ve videolarını çeken Taha Tarhan, balığı tekrar göle saldı.

“ÇOK GÜZEL BALIKLARIMIZ VAR”

Yaklaşık 10 yıldır sportif balıkçılıkla uğraşan Taha Tarhan, şunları söyledi:2021 yılındaki sazan yarışmalarından önce Sapanca Gölü’nde antrenman yaptık. Ardından oltamıza 23 kilo 100 gramlık bir balık çıktı. Gölümüzde çok güzel balıklar var ve nüfusu da çok güzel. 29 Ekim – 5 Kasım arası bir yarış olacak ve yaklaşık 5 gündür ekip olarak buradayız. Bu balığı tekrar suya koyuyoruz ve büyüyor ve sonra milyonlarca yavru salıyoruz. ” dedim.

Sakarya’da sezonun rekoru kırıldı: 23 kg sazan yakalandı VİDEO


Sakarya sezon rekoru kırdı: 23 kilo sazan yakalandı #1

“Doğayı koruyoruz, sevgiler”

Daha önce tüm yarışmacılara iyi yarışlar dileyen Tarhan,, “Sapanca Gölü bizim içme suyu kaynağımız. Yerli ve yabancı takımlarla uluslararası bir yarışmamız var, inşallah orada oluruz ve birinci olacağımıza inanıyoruz. Tüm rakiplerimize şimdiden başarılar dileriz. burada yakalanan balıklar yataklarında ve korunuyor.Foto “Doğayı koruyoruz, Sapanca Gölü, balıkları koruyoruz çünkü onlar hepimiziz. Umarım tüm güzellikler bu gölde olur. ” dedi.

Sakarya sezon rekoru kırdı: 23 kilo sazan yakalandı #2

“MESLEKİ KATILIMI OLMAYAN ARKADAŞLARIMIZ”

Amatör Balıkçılar Derneği Başkanı Engin Uztürk şunları söyledi:Arkadaşlarımız çok güzel balık tuttu. Muhtemelen 2021’de rekor bir balık. Ama bu göl vahşi. Burada yarışların rekoru 23 buçuk kiloyla kırıldı. Bu rakamlar her an daha da artabilir. Bu yıl 14. kez düzenlenen uluslararası sazan balıkçılığı yarışmamız var. Arkadaşlarımız da yarışmacı olarak katılıyor. Buraya yarışma için antrenman yapmaya geldiler. Müsabakadaki birçok takımımız antrenmanlara başladı. Umarım bu tür daha büyük balıklar yarışlarda yakalanır çünkü yarıştaki tüm takımlarımız Taha arkadaşım ve takım arkadaşları gibi profesyonel arkadaşlardır.

Sakarya sezon rekoru kırdı: 23 kilo sazan yakalandı #3

YARIŞMA ÇOK İLGİNÇ

“Göl buna müsait, buradan çok güzel balıklar çıkıyor. Tüm dünyada salgınla mücadele ediyoruz. Buna rağmen Almanya, Fransa ve Bulgaristan’dan iki ekip ile İngiltere’den bir ekip bize katıldı. an. Türkiye’den de Türkiye’den de yapılıyor.” Ülke çapında 40 takım hazır. Şu anda 10 takımdan oluşan bir yedek listemiz ve listemizde 10 takım daha var.” dedi.

Sakarya sezon rekoru kırdı: 23 kilo sazan yakalandı 4.

Sakarya sezon rekoru kırdı: 23 kilo sazan yakalandı #5

Sakarya sezon rekoru kırdı: 23 kilo sazan yakalandı #6

Sakarya sezon rekoru kırdı: 23 kilo sazan yakalandı #7

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu