Gündem

1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti ne kadar? İşte geçiş süresi ve ücreti

Avrupa ve Asya kıtalarını Çanakkale Boğazı üzerinden ilk kez birbirine bağlayan 1915 Çanakkale Köprüsü tamamlandı. Bakan Karaismailoğlu, köprü ödülünü de açıkladı. İşte ödül…

1915 Çanakkale Köprüsü'nün maliyeti ne kadar?  İşte teslim süresi ve ücreti

Türkiye’nin en büyük yatırımlarından biri olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

1915 Çanakkale Köprüsü, ince tasarımıyla dünyada ilk adaydır. Cumhuriyetin 100. yıl dönümü dolayısıyla 2.023 metre orta açıklığa sahip köprü tamamlandığında “dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü” olacak.

1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti açıklandı ve 18 Mart 2022’de açılması bekleniyor. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu köprü geçiş ücretini açıkladı.

Peki 1915 Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücreti ne kadar? İşte detaylar …

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ TRANSFER ÜCRETİ NE KADAR?

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılış ücretinin 15 € olacağını söyledi.

Köprü geçişinde belirlenecek fiyatı geminin sefer tarifesi ile karşılaştıran Bakan Karaismailoğlu, “Mevcut gemi tarifesine göre arabalar için 85 lira ücret alınacak. Buna göre köprü açıldığında geçiş ücreti 15 euro olacak.” dedim.

ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ GEÇİŞ SÜRESİ

Ulaşım alternatiflerine göre Çanakkale Boğazı’nın geçiş süresi dikkate alınarak; Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan Lapseki ve Gelibolu arasındaki yakın feribot geçişi; Özellikle yaz aylarında yoğun trafik nedeniyle oluşan uzun kuyruklar ve bekleme süresi göz önüne alındığında bu süre 1,5 ile 5 saat arasında değişirken, 1915 Çanakkale Köprüsü ile bu mesafe 6 dakikada geçilebilecek.

1915 Çanakkale Köprüsü'nün maliyeti ne kadar?  Burada teslimat süresini ve ücretini bulacaksınız #1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu