Ekonomi

Zincir marketler 27 Ekim’de sözlü savunma yapacak

Rekabet Kurumu, koronavirüs salgını sırasında zincir marketlerin fiyat davranışlarını incelemeye alarak tarihe sözlü savunma aşamasına geldi.

Sözlü Ofis: Zincir Piyasalar 27 Ekim'de sözlü savunma yapacak

Koronavirüs salgını sırasında gıda ve deterjan perakende zincirine ve üreticiler ve toptancılar düzeyinde soruşturmanın sözlü savunması, Rekabet Kurumu tarafından 27 Ekim 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

5 ZİNCİR PAZARI İNCELENİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aşırı fiyatlandırmayla ilgili yaptığı açıklamada “Beş perakende zincirinin topladığı ürünlerle piyasalar alt üst oluyor.” açıklamalarını kullandı ve ardından 5 zincir market hakkında soruşturma başlattı.

YARIN ORGANİZASYON TOPLANTISI

Rekabet Kurumu konuyla ilgili bir duyuru yayınladı. “Gıda ve deterjan perakende zincir marketleri ile bunları tedarik eden üretici ve toptancıların soruşturulması hakkında yarın sözlü bir duruşma yapılacak.” söz konusu.

Rekabet Kurumu: Zincir Piyasalar 27 Ekim'de 1 Numaralı Sözlü Savunma Yapıyor

GIDA VE TEMİZLİK ÜRÜNLERİNİN PERAKENDE SATIŞINA İLİŞKİN ZİNCİR PAZARLARIN AÇIKLAMASI:

“Rekabet Kurumu’nun 7 Mayıs 2020 tarih ve 20-23 / 298-M sayılı kararı uyarınca gıda ve deterjan perakende zincirleri marketlerinin fiyat davranışlarının yanı sıra gıda ve perakendecilerin fiyat davranışlarının incelenmesi amacıyla soruşturma başlatıldı. Koronavirüs salgını sürecinde tedarikçi konumunda olan toptancı düzeyinde sözlü savunma aşamasına gelinmiştir. Sözlü savunma oturumu 27 Ekim 2021 tarihinde saat 10:30’da yapılacaktır.

Şikâyetçilerin ve toplantıya katılmak isteyen üçüncü kişilerin, toplantı konusuna ilişkin bilgi ve belgeleri içeren 20 Ekim 2021 mesai bitimine kadar İktisadi Rekabet Kurumu’na iletmeleri gerekmektedir. “Rekabet Komitesi Önünde Sözlü Savunma Toplantıları Bildirimi”.

Sözlü savunma oturumuna öğrenci olarak katılmak isteyenler oturumu online olarak takip edebileceklerdir. Bunun için Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan talimatlara göre katılım formunun toplantı tarihine kadar doldurulması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu