Ekonomi

Yüksek kiraya fren formülü gündeme geldi

Neredeyse her gün aşırı kiralardan şikayet ettikleri bir ortamda, Avrupa’da da kullanmayı öğrendikleri “yüksek kiralar için fren formülü” uygulamasını tartışmaya başladılar.

Yüksek kiralı fren formülü öne çıktı

Avrupa’da da kiraların aşırı yükselmesini önlemek için kullanıldığını belirtiyorlar. “Yüksek kiralık fren formülü” Türkiye’de de kullanılması gündeme geldi.

ŞİRKETLER KİRALIK EVLER

Şirketler belirli bir süre için kiralanmak kaydıyla ev veya işyeri üreteceklerdir. Bu formüle göre firmalar ürettikleri bu ev ve ofisleri satmazlar, kiraya verirler.

BU ŞİRKETLER VERGİ FAYDALARI SAĞLAR

Aynı zamanda konut ve iş üretecek şirketlere vergi indirimi sağlıyor ve vatandaşların gözü önünde keyfi olarak kiraları artırmayan güvenilir bir alternatif oluşturuyor. Vergi muafiyeti uyguladıkları için bu mülklerin maliyeti piyasadaki emsallerinden daha düşük olacaktır.

Yüksek kiralı fren formülü Gündem 1'de

KOLAY KİRA ARTIŞLARI OLACAK

Bu sistemde kiralık ev arayanlar, öğrenciler için ev aramak, geçici olarak şehir değiştirmek, şehre sığınmak gibi mağduriyetlerden faydalanarak kirasını yükseltmeyen bir ev sahibi ile muhatap olacaklardır. afetler.

PAZAR KONTROLÜ GELİYOR

Böylece “yüksek kiralı fren formülü” sadece sistemden doğrudan faydalananları değil, piyasayı da kontrol edecek.

Yüksek kiralı fren formülü öne çıktı #2

“TOKİ SADECE SATIŞ DEĞİL KİRALAMA DEĞİL” TEKLİFİ

Sadece satılık gayrimenkul üreten TOKİ’nin yanı sıra belediye şirketlerinin veya çeşitli yapıların bu sisteme dahil olma ve kiralama kapasitelerine odaklanmıştır.

TASLAK İŞLERİN İŞLEMLERİNE GÖRE KİRALAMA MUAFİYETİNİ DÜZENLEMEKTEDİR.

Öte yandan AK Parti yönetimi, bir süredir faaliyette olan ve herhangi bir nedenle faaliyetleri durdurulan kirasız işlerin muafiyetine ilişkin yasa tasarısını yeni dönemde Genel Kurul’un gündemine alacak. acil Durum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu