Ekonomi

Yangın mağduru üreticiler için TAGEM devreye girildi

TAGEM, orman yangınlarını söndürmekten tarla çalışanlarının beslenmesine ve yaralı hayvanların bakımına kadar birçok alanda seferber oldu.

Yangın mağduru üreticiler için TAGEM devreye girdi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Muğla’da yangın 8 bölge Etkilenen üreticilere 90 ton yem yardımı sağladı.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 631 ton kaba yem ve 440 ton kesif yem dağıtımı yaptı.

MUĞLA TARIM TASLAK MÜDÜRLERİ 834 HER YERDE

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, “Yangın çıktığında yangını söndürmekten biz sorumlu olmasak da Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı 834 personel gerekirse hortum ve su taktı. Arka hayvanlarımızın tahliyesinden tahliye edilen hayvanlardaki yanık yaralarının tedavisine kadar doğumdan veteriner hekimlere kadar her şey sahada savaştı.

Bir numaralı yangın mağdurları için TAGEM devreye girdi

BÖLGEDE ÇALIŞILAN GIDA

Gıda mühendislerimiz sofranın her noktasında aldığımız yardımın güvenli gıda olup olmadığını kontrol ederek, itfaiye ekiplerine, afetzedelere ve gönüllülerimize ulaşan gıda denetimleri gerçekleştirdi. Neyse ki tüm gönüllülerimizin, diğer bakanlıklarımızın ve özellikle Tarım ve Orman Bakanlığı personelinin, genel müdürlerimizin, aşağıdan yukarıya itfaiyecilerimizin, belediyelerimizin ve STK’larımızın emekleriyle sona geldik. . Bundan böyle Allah’ın hürriyeti için bu gün ayrılık günü değil, birlikte Türkiye olmamızın günüdür. ” dedim.

2 numaralı itfaiyeciler için TAGEM devreye girdi

BİLGİ VE YAYILMA HAZIRLIKLARI UYGULANDI

Dokuz araçla gelen yem ve tohumlar, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yangın bölgelerinde kabul edildi.

İtfaiyeciler 3 için TAGEM devreye girdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu