Ekonomi

Yangın bölgesi için poliçe yenilemelerine kolaylık tanındı

SEDDK, Manavgat, Bodrum ve Marmaris’teki orman yangınları nedeniyle bu bölgelerde poliçe yenileme süresinin bir ay uzatıldığını duyurdu.

Yangından korunma bölgesi politikasının kolay yenilenmesi

Yangından korunma alanlarında sigorta seçenekleri mevcuttur. Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (SEDDK) yapılan açıklamada, “Genel yaşamı etkileyen afet durumu” Haber verilen yerlerde çıkan orman yangınlarından zarar gören vatandaşlar ile yangınla mücadele faaliyetlerinde bulunan yetkililerin sigorta taleplerini hafiflettiği belirtildi.

ORMAN YANGININDAN ZARAR GÖREN MÜLKİYETLERE İLİŞKİN ZARARLARIN ÖDENMESİ ÖNCELİK

SEDDK’nın vatandaşlara verilen zararı hafifletmek için aldığı tavsiye kararlarının başında “orman yangınlarında zarar gören mallara verilen zararın tazmini”nin yer aldığı kaydedildi.

İÇ VE YER ARAÇLARINDA SİGORTA HASARLARI

Açıklamada, “Vatandaşlarımızı yangında zarar gören mala zararlarını tazmin ederken, kaskolarda sigorta poliçelerini sınırlayan hususları sigortalının menfaati ile sınırlandırıyor ve sigorta şirketlerinin mümkünse cretsiz olarak sigortasız bırakmaması için her türlü tedbiri alıyoruz. (lütuf). dediler.

Fire Zone 1'de basitleştirilmiş politika güncellemeleri

RİSK İNCELEME SÜRESİ ERTELENDİ

Raporlara göre, bölgedeki madenlerde poliçenin başlamasından itibaren 6 ay içinde yenilenmesi gereken risk değerlendirmesi bir ay ertelendi.

HAYAT VE SAĞLIK SİGORTALARINDA KARŞILANAN ÖNCELİK

Yangınlarda ölen vatandaşların ölüm sigortası ile ilgili tazminat ödemelerine öncelik verilmesi gerektiği ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yaralı vatandaşlar için hayat veya sağlık sigortasının alınmasında yaşanabilecek gecikmeler göz önüne alındığında, sigortalının bu işlemlerdeki haklarını kaybetmemesi ve varsa tazminat hakkının özel durumu olumsuz etkilememesi önem arz etmektedir. sağlık sigortası. yangın ve ek sağlık sigortası olan vatandaşların kullanım hakkı azalmaz.”

POLİTİKA REFORMU HIZLI

Poliçe yenilemesinin tüm sektörlerde bir an önce yapılması ve yenileme sürecinde ertelenmemesi çağrısında bulundular.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu