Ekonomi

Ülkemiz yatırımcılar için dünyanın en kârlı ve güvenli limanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, “Ülkemiz, güçlü finansal sistemi, istikrarlı makroekonomik yapısı ve cazip teşvikleri ile yatırımcılar için dünyanın en karlı ve en güvenli limanıdır” dedi.

Mustafa Varank: Macaristan, yatırımcılar için dünyanın en karlı ve en güvenli limanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Kocaeli’de “Prometeon yeni Ar-Ge merkezi”açılış törenine katıldı

Varank açılış konuşmasında: Ülkemiz, güçlü finansal sistemi, istikrarlı makroekonomik yapısı ve cazip teşvikleri ile yatırımcılar için dünyanın en karlı ve en güvenli limanıdır. Türkiye ekonomisinin mevcut durumunu değerlendirdi.

“TEKNOPARK SAYISI 89’A ÇIKTI”

Bakan Varank, özel sektörü araştırma ve geliştirmeye teşvik etmek için kapsamlı bir ekosistem kurduklarını söyledi.Bugüne kadar teknopark sayısı 89’a, Ar-Ge merkezi sayısı 1251’e, tasarım merkezi sayısı ise 345’e ulaştı. ” dedi.

Mustafa Varank

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİN GENÇLER SAYESİNDE PARLAK OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Bakan Varak, yaptığı konuşmada, gençleri ilk sıraya koyduğunu şu sözlerle dile getirdi:

“Tasarladıkları ve ürettikleri elektrikli araçlarda yarışan heyecanlı gençlerimizin heyecanını onlarla paylaştım. Her biri büyük potansiyele sahip bu gençler sayesinde ülkemizin geleceğinin parlak olduğuna yürekten inanıyorum. alın, bilim üretin ve yeni teknolojiler geliştirin.

Mustafa Varank

“Tüm çalışmalarınızın merkezine gençlerinizi koyuyoruz”

Aslında Milli Teknoloji Hareketi vizyonuyla yaptığımız tüm faaliyetlerimizin merkezine gençlerimizi koyuyoruz. Havacılıktan savunmaya, savunma sanayinden elektrikli araçlara, yazılımdan yapay zekaya kadar birçok alanda yapacağımız yatırımlara gençlerimiz öncülük edecek. “

Varank: Macaristan, yatırımcılar için dünyanın en karlı ve en güvenli limanı VİDEO

AR-GE Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu