Ekonomi

Türkiye’nin uzay alanındaki ilk ihracatı için imzalar atıldı

Türkiye’nin ilk uydu ihracatı olan ARSAT-SG1 uydu projesinin imza töreni TAI, GSATCOM ve INVAP arasında yapıldı.

Türkiye'nin ilk uzay ihracatı için imzalar atıldı

Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı İsmail Demir, uydu şirketi TAI ile INVAP arasındaki işbirliğinin GSATCOM’u ortaya çıkardığını söyledi.

PROJENİN GÜNEY AMERİKAN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK

Demir, “Bu iki şirketin Güney Amerika’nın ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir projesi var. Bu uydu projesinin 15 yıl sürmesi planlanıyor. Teslim tarihi 2024 olacak. Bu işbirliğinin iki ülke ve iki ülke için daha fazla fırsat sunacağını umuyoruz. ” şirketler. “ dedim.

ARSAT-SG1 UYDU PROJESİ İLK İŞLETME İHRACAT KAYIT KUTLAMASI

Türkiye’nin TAI, GSATCOM ve INVAP arasındaki ilk uydu ihracatı olan ARSAT-SG1 Uydu Projesi, Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF 2021) gerçekleştirildi.

IDEF 2021 VİDEO’sunda Türkiye’nin ilk havacılık ihracatına imza atıldı

Türkiye'nin ilk uzay ihracatı için imzalar atıldı

SONRAKİ YILLARDA GELİŞEN TÜRKİYE’NİN UZAY ETKİLERİ

Törende konuşan Demir, Türkiye’nin uzay çalışmalarının son yıllarda geliştiğini belirterek şunları söyledi:

“TUSAŞ ile INVAP’ın uydu alanındaki işbirliği GSATCOM’u ortaya çıkardı. Bu iki şirketin Güney Amerika’nın ihtiyacını karşılayacak yeni bir projesi var. Bu uydu projesinin 15 yıl sürmesi planlanıyor. Bu işbirliğinin daha fazla fırsat sunacağını umuyoruz. iki ülke ve iki şirket için. Bu anlaşma ile TUSAŞ ve uluslararası platformdaki ortak girişimine başarılar diliyorum. Bu anlaşma aynı zamanda Türkiye’ye uzay ve uydular alanında yeni ufuklar açıyor.

Türkiye'nin Space 2'deki ilk uzay ihracatı için imzalar atıldı

ULUSAL MEKANSAL PROGRAM AMAÇLI SAVUNMA SANAYİİ DEVAM ETMEKTEDİR

Bugün imzalanan sözleşme ile savunma sanayimiz, Ulusal Uzay Programı hedeflerine katkı sağlamaya ve bu alandaki kabiliyetlerini yurt dışına taşımaya devam edecektir. Türk uydu üreticisi TUSAŞ ve iştiraki GSATCOM Space Technologies AŞ tarafından hayata geçirilen proje, yeni nesil aile haberleşme uydu teknolojilerinin Macaristan’daki ilk ihracatı olarak kayıtlara geçti. “

Türkiye'nin Space 3'teki ilk ihracatı için imzalar atıldı

ARSAT’TA 15 YILDA BİR ÇALIŞIYOR

Verilen bilgilere göre Arjantin Ulusal Telekomünikasyon Şirketinin Güney Amerika’daki haberleşme ihtiyacını karşılayacak uydunun en az 15 yıl yörüngede kalması planlanıyor.

Türkiye'nin ilk Space 4 ihracatı için imzalar atıldı

2024’TE TESLİMAT ATÖLYESİ

Yüksek performanslı ve elektrikle çalışan bir çözümle tasarlanan ARSAT-SG1 Uydusunun 2024 yılında kullanıma sunulması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu