Ekonomi

Türkiye, dolar-faiz-enflasyon arasındaki sarmalı kıracaktır

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, Hak-İş Konfederasyonu’nun kuruluş yıl dönümünde, “Türkiye doların dalgalanmasını, dolar faiz enflasyonu arasındaki sarmalı kıracak” dedi. söz konusu.

Vedat Bilgin: Türkiye dolar-faiz enflasyonu arasındaki sarmalı kırıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hak-İş Konfederasyonu’nun 46. kuruluş yıl dönümü ve Cumhurbaşkanlığı Konseyi toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hak-İş Konfederasyonu’nun 46. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlediği programda sendikal hareketin önemine vurgu yaptı. “Hak-İş, Türkiye’deki sendikal harekette önemli bir yer tutuyor. Hak-İş’in kuruluşundan bu yana, belirli ilkeleri, belirli bir dünya görüşünü, çalışmayla bütünleştirme, işin dünya görüşü içinde değerini temsil etmenin yanı sıra, onu entelektüel olarak arama ve inşa etme mücadelesi verdi.

DERNEKLERİN İŞ GÜVENLİĞİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Çalışmak, insanın kendini gerçekleştirmesi için en büyük fırsattır. Bu fırsatı korumak ve işgücünü geliştirmek sadece işçilerin değil, sendikaların da görevidir. Türkiye’de başka sendikalar da var. Bunun demokratik bir toplumda olması gerekir. Başka bir deyişle, işçi sendikaları da işi daha iyi temsil etmek ve işçi haklarını korumak için birbirleriyle rekabet etmelidir. söz konusu.

Vedat Bilgin

“SON 200 YILIN EN BÜYÜK KRİZİ OLMUŞTU”

Bilgin, dünyanın bugün son 200 yılın en büyük krizini yaşadığını söyledi. “Bu yüzden 200 yıl önce diyorum, Batı’nın yükselişi yaklaşık 200 yıl önceydi. Batı sistemi 200 yıl önce kolonizasyon politikasıyla dünyayı kontrol altına aldı. Bu sömürünün yarattığı ekonomik değer ortaya çıktı. sanayi devrim yaptı Kriz Batı’nın krizidir Pandemi de bu krizi hızlandırdı Asya yükselişte Müdahale araçları yani terörizm, iç savaş, doğrudan askeri müdahale, askeri darbeler.

Vedat Bilgin

TÜRKİYE SON CEVAP 15 TEMMUZ’DA VERİLMİŞTİ

Türkiye son müdahalesini 15 Temmuz’da bozdu. Türkiye bağımsız bir ülke olarak yolculuğuna devam etmek istediğini tüm dünyaya göstermiştir.” dedi.

Vedat Bilgin

“TÜRKİYE’NİN ÜRETİM GÜCÜ VE ÜRÜNLERİYLE ENFLASYON SORUNUNU ÇÖZMEK”

Bakan Bilgin, Türk lirasının dolar karşısında hızla değer kaybetmesi, enflasyon ve faiz oranlarından da bahsetti. “Enflasyon sorunu görüyoruz. Dünyanın her yerinde var. Salgın krizinin tüm sonuçlarına, kapanmalara, üretimin durmasına rağmen Türkiye bu salgınla mücadelede en başarılı olan birkaç ülkeden biri. Türkiye bu sorunu üretici gücüyle, çalışanlarının emeğiyle, mühendislerinin alın teri ve bu topraklarda yetiştirilen ürünlerle çözecektir. Dolar kurundaki dalgalanmalar, Türkiye’de dolar faiz enflasyonu arasındaki sarmalı bozuyor. Türkiye bunu ihracata dayalı bir üretim modeliyle kırıyor.

Vedat Bilgin: Türkiye dolar-faiz enflasyonu arasındaki sarmalı kırıyor VİDEO

İHRACAT ÜRÜNLERİMİZİN İTHALATINI AZALTMAK İÇİN BAŞVURUYORUZ

İhracat ürünlerimizin ithalatının payını azaltıyoruz” dedi. açıklamalarını iletti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu