Ekonomi

Türk turizmci lüks gemilerde tatilde de iddialı

Turizmin deneyim, donanım ve organizasyonel üstünlüğünü gerektiren kruvaziyer gemilerinde geçirilen bir tatil fırsatı tüm dünyada geniş ilgi görürken, Türk turizmcilerin de ilgisini çekmektedir.

Türk turizmciler de kesinlikle kruvaziyer gemilerinde tatilde

seyir dDünya genelindeki tekne ve yolcu sayısı ile turist pastasındaki payı hızla artarken, Türk turizmciler bu alanda ivme kazanıyor. “Ayrıca biz” diyor.

Geçen yıl bir Türk firması tarafından satın alınan ancak salgın nedeniyle bu yıl seferlere başlayan 800 kişilik Blue Sapphire gemisi, Türk ve Mısır limanlarında çoğu Rus turist olmak üzere 450 yolcuyu turladı.

Aralık güzergâhına Dubai, Abu Dhabi, Katar ve Umman’ın yanı sıra Türk limanlarını da dahil edecek olan şirket, yeni gemiler ve büyüyen rotalarla Türkiye’nin bu alandaki ihtiyacını Akdeniz ve Ege sularında artırmayı hedefliyor.

“TÜRK FİRMALARI ŞİMDİ PİYASA OLACAK”

Şirketin denizcilik operasyonlarından sorumlu operasyon direktörü Necdet Uçarlar, hem Yunanistan’ın hem de ABD’nin faaliyet gösterdiği bu pazarda Türk firmalarının artık yerlerini aldıklarını ve itibar kazandıklarını söyledi.

Böyle bir geminin operatörünün kruvaziyer pazarında Türk olmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Uçarlar, Rusya, Ukrayna, Kazak ve Doğu Avrupa pazarlarında ciddi bir boşluk olduğunu ve bu pazarlarda yolcu odaklılık olduğunu söyledi. ülkeler. .

Türk turizmciler de ilk yolcu gemilerinde mutlaka tatilde

“Koronavirüs nedeniyle yüzde 60 kapasite ile başladık”

Satışların çok iyi gittiğini vurgulayan Uçarlar, “Geziye ilgi yoğun. Koronavirüs nedeniyle çok sınırlı sayıda yolcu ağırlayabildik. Yüzde 60’a yakın kapasiteyle yola çıktık.” dedim.

“BU İŞİ ÇOK İYİ YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ”

Uçarlar, mavi sularda Türklerin işlettiği gemilerin sayısının yakın gelecekte artacağına inandığını belirterek, şöyle devam etti:

“Denizlere Yunan ve Amerikan sermayesi hakim. Bu yatırımcıların kontrolünde olan bir coğrafya var. Artık bu rotanın sapmasını istiyoruz. Denizcilikte Türk bayrağının çok yükselmesini istiyoruz. Çok iyi şeyler yapacağımızı düşünüyoruz. .Türkiye olarak zaten donanmada çok başarılı bir milletiz. Artık büyümek için ciddi yatırımlar yapmaya başladık. Zamanımız geldi sanırım. Bu denizlerde cennet koylar var. Neden olmasın?”

Türk turizmciler de kesinlikle kruvaziyer gemilerinde tatilde # 2

TÜRK MUTFAĞI

Uçarlar, gemide Türk mutfağını ön plana çıkarmaya çalıştıklarının altını çizdi. “Türkiye bir dünya turizm markası ve turizmi biliyor. Türkiye’de hizmet kalitesini dünyanın hiçbir yerinde göremiyorum. Biz bunu gemiye aldık. Mesela hiçbir gemide bu kadar açık büfe servis yok.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu