Ekonomi

TSPB’nin yeni başkanı İbrahim Öztop oldu

Tevfik Eraslan’ın ayrılmasıyla boşalan Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin başkanlığına İbrahim Öztop seçildi.

TSPB'nin yeni başkanı İbrahim Öztop oldu

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Öztop, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) yeni Başkanı oldu.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi ve TSPB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Öztop, Tevfik’in istifası nedeniyle boşalan TSPB Başkanlığı’na seçildi. Eraslan. , TSPB Yönetim Kurulu’nun 10 Eylül 2021 tarihli yönetim kurulu toplantısında.

MUSTAFA SELİM YAZICI Başkan Yardımcısı olarak

Mustafa Selim Yazıcı, TSPB Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Birlik Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

“Sürdürülebilir bir yaklaşımla pazarda büyümek için çalışmaya devam edeceğiz”

yeni yaş TSPB Başkan olacak Öztop, kurum olarak sermaye piyasalarına olan ilgiyi daha da artırmak ve sürdürülebilir anlayışla piyasayı büyütmek ve derinleştirmek için etkin bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

“PİYASA ÇIKARLARININ TARİHSEL BİR FIRSATLARI VARDIR”

Öztop, “Salgın döneminde yerli yatırımcıların Türk sermaye piyasalarına ilgisi büyük ölçüde arttı. Yatırımcının artan ilgisiyle birlikte şirketler 2021 yılında halka arza büyük ilgi gösterdi. Sermaye piyasaları, yılbaşından bu yana halka arz yoluyla 35 şirkete 15 milyar TL’yi halka arz etti. Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan talepler ve şirketlerin hazırlık çalışmaları, yılın geri kalanında halka arzların artmaya devam edeceğini gösteriyor. Yatırımcıların yanı sıra şirketlerin sermaye piyasasına olan ilgisini tarihi bir fırsat olarak görüyoruz. Bir ittifak olarak, bu fırsatın sektörde doğru bir şekilde kullanılmasını sağlayabiliriz. Ülkemizin değerlendirilmesinde ve ülkemizin orta ve uzun vadeli hedeflerinin gerçekleşmesinde yol gösterici olacağını düşündüğümüz çalışmalarımızı verimli bir şekilde yürütmeye devam edeceğiz. “ dedim.

TSPB #1'in yeni başkanı İbrahim Öztop oldu

KI AZ İBRAHİM ÖZTOP

1969 yılında lanlıurfa’da doğan İbrahim Öztop, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Öztop, 1995-1999 yılları arasında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.’nin üyesiydi. kurumsal finans departmanında çalıştı Körfezbank 1999-2001 Proje Finansmanı ve Yatırım Bankacılığı Müdürü, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., Yatırım Bankacılığı Grup Lideri 2002-2006, Osmanlı İnşaat Şirketleri Genel Müdürü 2006-2010 ve 2011-2018 Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. Kurumsal Finansman Departmanı Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ağustos 2018’den bu yana Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak atanan Öztop, Aralık 2018’den bu yana bankanın CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Ayrıca Nisan 2020’de KOSGEB İcra Kurulu Üyesi, Haziran 2020’de Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. Eylülden beri. 2020. Ocak 2021’de Öztop, Development Private Equity Portföy Yönetimi A.Ş. unvanını da imzaladı. Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı. Nisan 2021’den itibaren TSPB tüzel kişiliğini temsil eden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak Merkezi Kayıt Kuruluşu (MM) Yönetim Kurulu’nda görev yapacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu