Ekonomi

Trabzon’un ekonomisine güç katmaya devam ediyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Twitter hesabından Trabzon ekonomisine güç katan Takı Tasarım Merkezi’nin çalışmalarına ilişkin bir mesaj paylaştı.

Mustafa Varank: Trabzon ekonomisini güçlendirmeye devam ediyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından paylaştığı bir mesajda. “Trabzon ekonomisini güçlendirmeye devam ediyoruz. Telkari, hasır ve kazaziye gibi el işi ürünlerimizi son teknoloji ile birleştirdik. Mücevher Tasarım Merkezi bölgesel kalkınma vizyonumuzun başarılı bir örneği oldu. Hayırlı olsun!” söz konusu.

TRABZON EKONOMİSİNE VE İSTİHDAMINA KATKI

Daha önce Bakan Varank tarafından açılışı yapılan tesisin Trabzon ili ekonomisine katkı sağlamasının yanı sıra istihdama da önemli katkı sağlamasının beklendiği belirtildi.

Mustafa Varank: Trabzon'un 1. çiftliğini güçlendirmeye devam ediyoruz

Trabzon Takı Tasarım Merkezi VİDEO

YENİ MERKEZ İMALAT MALİYETLERİNİ AZALTIYOR

Trabzon’da bir tasarım merkezi, yüzyıllardır süren bir mücevher sorunuydu. Tasarım, döküm ve kalıplama için çalışmalar başka şehirlere gitmek zorunda kaldı. Bu da operasyonda kaybedilen maliyete ve zamana yansıdı. Yeni açılan merkez ile sorun ortadan kalkıyor.

Bugün dünyanın hiçbir yerinde makinelerin uygulayamadığı tasarımlar üzerinde el ele çalışmaya devam ediyorlar. Trabzon’da 6.000 kadının evden desteklediği işler daha hızlı ve daha ekonomik yapılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu