Ekonomi

TMO’nun fındık alımları devam ediyor

Türkiye Hububat Kurulu’nun 2021 yılı fındık alımına Giresun, Ordu ve Trabzon’daki üreticilerden yoğun ilgi var.

TMO fındık alımı devam ediyor

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), tarihleri ​​ve alım detayları daha önce açıklanan fıstık alımına 2021 yılına kadar başladı. Yetiştiriciler Giresun, Ordu ve Trabzon ürünlerini kurumumun tesislerine getiriyor.

GİRESUN KALİTE GAZELA AĞIRLIK 27 LİRA

Fındık hasadı yapan ve kurutma işlemlerini tamamlayan üreticiler, TMO’nun satın alma noktalarına anlaşmalı olarak ürünlerini teslim ediyor. TMO Giresun, üreticilerden kaliteli fındığı 27 kilograma, etkileyici kaliteye 26,5 liraya ve sivri kaliteye 25,5 liraya alıyor.

ÜRETİCİYE ORDU’DA VERİLMİŞTİR 52.5 RANDIMANDAN MEMNUN

Ordu’nun Altınordu ilçesindeki TMO’nun Organize Sanayi Bölgesi’ndeki deposunda fıstık alımları devam ediyor. Ürününü teslim etmek için TMO’ya gelen üreticilerden Yaşar Şeker (83), yaşadığı Persem kentindeki meyve bahçelerinde fındık hasadı yaptığını belirtti. “Bu arada her yıl buraya getiriyorum. Fıstık varsa buraya getirmem gerekiyor. Devlete destek olmaktan mutluluk duyarız. dedim.

TMO fındık alımı devam ediyor #1

“TMO tarafından TRABZON’da 5 farklı noktada fıstık alımı devam ediyor”

Giresun kalite fındığı Arsin, Beşikdüzü, Ortahisar, Akçaabat ve Çarşıbaşı illerinde TMO’nun kiraladığı depolarda 27 liradan etkileyici kaliteye 26,5 liradan, en kaliteliye kilogramı 25,5 liradan satın alınmaktadır.

TMO yetkilileri, 1 Eylül’de başlayan fındık alımlarının aksamadan devam edeceğini ve üreticinin ihtiyacına göre devam edeceğini belirtti.

Trabzon’un Arsin ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi’nin deposuna fıstık çeken üreticiler, TMO’nun alımlarından ve ilgisinden memnun.

“TMO’yu tercih ediyoruz”

Depoya fındık getiren Sultan Cebitürk, bir ton fındık getirdiğini ve genellikle TMO’yu tercih ettiğini söyledi.

Cebitürk, bu yıl fındık hasadı yapmakta zorlandıklarını söyledi. “Biz hasada başlamadan önce hava güzel ve güneşliydi. Hasata başladığımızda yağmur yağmaya başladı. 20-22 gün sürdü. Fındıkları toplamakta ve kurutmakta zorlandık. Bir şekilde kuruttuk. Bugün buluşup ürünümüzü getirdik. “ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu