Ekonomi

TMO mısır satışlarına başlayacak

Toprak Mahsulleri Kurulu, yem hammaddeleri ve tahıl piyasalarının büyümesini yakından izleyerek yeni kararlar alıyor.

TMO mısır satışına başladı

Tarımda yem fiyatlarının artması hayvanlarla ilgili bir şikayet. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu konuda çözümlere hız verdi.

TMO CEO’su Ahmet Güldal, mısır fiyatlarında denge ve istikrar yaratmak istediklerini söyledi. TMO olarak yakında hayvancılık çiftçilerimizin yem maliyetlerini düşürecek şekilde mısır satışına başlayacağız” dedi. dedim.

DÜNYA HUBUBAT PAZARI DENEYİMLİ

Dünyada hububat fiyatlarının dalgalandığına işaret eden Güldal, bu fiyat dalgalanmalarıyla güncel olduklarını belirtti.

“İÇERİDE BEKLENMEYEN ARTIŞ”

Güldal, ülkede bazı ürünlerde beklenmedik bir fiyat artışı yaşandığının altını çizdi ve bu durum dikkatlerinden kaçmadı. “Özellikle yem düzenleme çalışmalarımız kapsamında yem maddelerinin artırılmasına müdahale ediyoruz. Şu anda damızlık ve besi hayvancılarımızın yem maddelerine özel katkı sağlamak için Türkiye’de bir operasyon yürütüyoruz. Bu operasyonu gerçekleştiriyoruz. arpa üzerinde.” . “ terimleri kullandı.

TMO mısır satışını başlattı #1

MISIR FİYATLARINDAKİ ARTIŞ YEM FİYATLARINI BİLDİRİYOR

Güldal, mısır fiyatlarındaki son artışın yem fiyatlarını etkilediğine dikkat çekti. “Önümüzdeki günlerde mısır fiyatının hayvan yetiştiricilerimizin yem maliyetlerini artıracağına dikkat çekiyor. Mısır fiyatlarındaki artışı dengelemek için yakın zamanda mısır satışlarımız ve mısır satış fiyatlarımızla ilgili bir çalışma başlatmayı planlıyoruz. .

Anormal yükselmeler dahil DEĞİLDİR

Mısır fiyatlarında anormal bir piyasa artışına izin vermeyecek şekilde denge ve istikrar yaratmak istiyoruz. TMO olarak yakında hayvancılık yapan çiftçilerimizin yem maliyetlerini düşürecek şekilde mısır satışına başlayacağız. Bunu üreticilerimizin gelirlerini düşürmemek için planlıyoruz. “ değerlendirmesini yapmıştır.

Güldal, yeni hasat dönemine kadar arpa, mısır, yemlik buğday ve ekmeklik buğday okuduklarını ve her türlü planlamayı yaptıklarını ifade etti.

TMO 2 numaralı mısır satışını başlattı

YURTDIŞI SEVKİYAT VE İÇ SATIŞ PROGRAMLARI

IOM’nin düzenleyici çalışmalarında yetki ve kabiliyetlerini kullanmaya devam edeceğine işaret eden Güldal, bu süreci tüketicilerin ve hayvancılık çiftçilerinin tam yararına yönlendirmeye çalıştıklarını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu