Ekonomi

TMO, 10 Eylül’den itibaren çekirdeksiz kuru üzüm alımlarına başlayacak

Toprak Mahsulleri Ofisi, kalitesine göre kilogramı 12 ile 14 lire arasında değişen çekirdeksiz kuru üzüm alımına 10 Eylül’den itibaren başlayacağını duyurdu.

TMO, 10 Eylül'den itibaren çekirdeksiz kuru üzüm tedarikine başlayacak

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), kuru üzüm üreticisine referans fiyat sağlamak amacıyla 2021 yılı çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatlarını belirledi.

AĞIRLIK FİYATI KALİTEYE GÖRE 12-14 LİRA OLACAK

TMO, fiyatı kalitesine göre 12 ile 14 lira arasında değişen çekirdeksiz kuru üzüm alımına 10 Eylül’den itibaren başlayacak.

Bandırma çekirdeksiz kuru üzüm alış fiyatı 10. Sınıf üzüm 14 ITL, 9. Sınıf üzüm 13 ITL, 8. Sınıf üzüm 12.5 ITL ve 7. Sınıf üzüm 12 ITL olarak belirlendi.

8 PUAN AL

10 Eylül’den itibaren ofis, Manisa, Alaşehir, Buldan, Sarıgöl, Salihli, Turgutlu, Gölmarmara ve Saruhanlı olmak üzere 8 noktada alıma başlayacak.

ÜRÜN FİYATLARI SON 21 GÜN SONRA GEÇERLİDİR

Ürün bedeli ödemeleri, ürünün teslimatından sonra en geç 21 gün içinde üreticinin banka hesabına yatırılacaktır.

Üretimin yoğun olduğu Salihli ve Alaşehir’de bu yıl ilk kez modern depolama tekniklerine uygun otomatik boşaltma ve sandık sistemi ile alım yapılacak ve bu noktalardan toplu olarak ürün teslimi yapılacak. Diğer satın alma noktalarında alışveriş çanta ile yapılır.

TMO 10 Eylül'den itibaren çekirdeksiz kuru üzüm alımına başlayacak

ÜRÜNLERİN GÖNDERİ GÜNÜNDE GETİRİLMESİ ÖNEMLİDİR

TMO’ya ürün tedarik eden üreticilerin ÇKS bilgilerini güncellemeleri, randevu almaları, randevu gününde ürünlerini getirmeleri ve anlaşmalı bankalardan ürün faturası veya banka hesap numarası ile satın alma noktalarına gelmeleri gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu