Ekonomi

Tekirdağlı balıkçılar lüfer ve palamuda hazırlanıyor

Balıkçılık sezonunun başlangıcına doğru, kolejdeki tüm balıkçıları bir fırtına vurdu. Hangi balığın bol olacağını tahmin eden balıkçılar, bu yıl mavi yüzgeçli ve palamutun bol olacağını söylüyor.

Tekirdağ'da balıkçılar lüfer ve palamut yapıyor

Balık avlama sezonunun sona ermesinin ardından, tekneleri ve ağlarıyla ilgilenen balıkçılar artık büyük bir sabırsızlıkla bekliyor. “Vira Bismillah” diyecekler. 1 Eylül’ü bekliyoruz.

Tekirdağlı balıkçılar sezonun açılmasıyla büyük heyecan yaşadı.

TEKİRDAĞ BALIKÇILARI İLK YILDA ÇOK MUSİLLA YAPTI

Tekirdağ’da balıkçılar, son av sezonunda mukus (deniz salyası) nedeniyle bir süredir av yapamayarak sezonu erken kapattı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, balıkçıların mukozal mağdur olduğunu söyledi.

Tekirdağ balıkçıları lüfer ve palamut yapıyor #1

“Bu sefer PALAMUT ve LUFER İYİ OLACAK”

Bu yıl balıkçılara bereketli bir sezon dileyen Pehlivanoğlu, şunları kaydetti: “Palamut ve lüfer bu sene güzel görünüyor. Arkadaşlarımız sezona hazırlanıyor, çoğu bitti. Geçen sezon mukus zarından dolayı balık tutmak zordu ama bu sezon bitti.” dedim.

Balıkçı Hüseyin Oğuz, balıkçıların seyir günlerini de saydığını belirterek, “Teknelerimizi onardık. Motor ve radar bakımını tamamladık. Ağlarımızı onardık. İnşallah palamut, mavi ve lüfer bol olur derler. Canımızı yakan salya artık yok. İnşallah bu olur. yıl verimli olacak.” dedi.

Tekirdağ balıkçıları lüfer ve palamut yapıyor VİDEO

Tekirdağ balıkçıları lüfer ve palamut yapıyor #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu