Ekonomi

Tekirdağ’da palamut tezgahtaki yerini aldı

Balık mevsimi başladığında gözler palamutu arıyordu ama sadece üç gün önce görülebiliyordu. İlk olarak Karadeniz’de görülen palamut, sonunda Marmara Denizi’ne indi.

Palamut Tekirdağ'da tezgahta yerini aldı

Marmara Denizi’nden çıkan bonmar değirmeni Tekirdağ’da tezgahta yerini aldı. Tezgahlar, balıkçı ağlarına bolca yakalanan meşe palamutlarıyla görkemliydi.

“VATANDAŞLARIMIZ BALIK YİYOR”

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, ikramiyelerin bolluğunun balıkçıları sevindirmeye başladığını söyledi.

Pehlivanoğlu, sezonun başarılı bir şekilde başladığını belirterek, “Herkesin çok sevdiği ve özlediği palamut ağa takılmaya başladı. Denize açılan arkadaşlarımız birkaç gün içinde palamutla kıyıya döndü. Artık balığımız bol. Bolluk devam ederse inşallah bizim Vatandaş balığa sevinecek, lüfere. Umarız balıkçıların gülümsediği bir sezon olur.” dedim.

Palamut tezgahlarda 30-35 liraya satılıyor.

Palamut Tekirdağ'ın 1 numaralı kontuarında yerini aldı

PALAMUT TEKİRDAĞ’DA BALIK DEVLETİNİ YÖNETTİ

Tekirdağ’da balık avlayan Hasan Erol, meşe palamutlarının ahırları süslediğini söyledi.

Erol, balık çeşitliliğinin vatandaşları mutlu ettiğini belirtti. “2-3 gündür palamutlar çıkmaya başladı. İnşallah böyle devam ederse halkımız meşe palamudu yiyecek. Sezon açıldığında meşe palamudu yoktu. Şimdi tezgahlarımızda taze meşe palamudu var. Meşe palamutlarının büyüklüğü zamanla daha da büyüyecek.

FİYAT ÇEŞİTLİ ÖNLEMLERE BAĞLIDIR

benFiyatlar da boyuta göre değişiklik göstermektedir. Bundan sonra balık türlerinin artacağını umuyoruz. ” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu