Ekonomi

TBB, selzedelerin yaralarını sarmak için bankalara çağrıda bulundu

Bartın, Kastamonu ve Sinop’taki sel felaketinden etkilenen banka müşterileri finansmana erişebilecek ve talep etmeleri halinde borçlarını erteleyebilecekler.

TBB, bankaları sel mağdurlarının yaralarını iyileştirmeye çağırdı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB); Sel felaketinden etkilenen Bartın, Kastamonu ve Sinop, banka müşterilerine talep üzerine bankalara olan borçlarını ödemelerini, ertelemelerini ve finansman imkanları sağlamalarını tavsiye etti.

KARAR Bugünkü toplantıda alındı

TBB’nin tavsiye niteliğindeki açıklamasında, Birlik Guvernörler Kurulu’nun bugünkü toplantısında, afet bölgesindeki çeşitli sorunların hafifletilmesine, bankacılık hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde sürdürülmesine ve bölgeye destek sağlanmasına katkıda bulunacağı belirtildi. ihtiyaç konuşuldu.

TBB, bankaları 1. sel mağdurlarını bağlamaya çağırıyor

“GEREKLİ OLANAKLAR ÖDEME, ERTELEME VE FİNANSAL FİNANSMAN OLARAK SAĞLANIYOR”

TEB açıklamasında; “Bankaların Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile yaptıkları koordineli çalışmaları ve alınan önlemleri değerlendirdiler. Bankalara olan borçlarını müşterilerin talebi üzerine ödemek, ertelemek ve/veya finanse etmekten Yönetim Kurulumuz sorumludur. Olumsuz etkilere maruz kalır. Üyelerimize gerekli kolaylıkların sağlanması konusunda tavsiyelerde bulunmak ve kredi riskine duyarlılıklarını göstermek amacıyla ikamet/iş adresi veya Mücbir sebebin yaşandığı iş kolunda, Risk Merkezi mücbir sebep yönetmeliği çerçevesinde.

TBB, bankaları sel mağdurlarını bağlamaya çağırıyor #2

Selden etkilendiğimi ispat edenler BANKALARA BELGEYLE GELİYOR

Müşterilerimiz selden etkilendiklerini kanıtlayan belgelerle bankalarına başvurabilirler. ” bilgi verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu