Ekonomi

Tarımsal faaliyette bulunanlara dönemsel prim ödeme imkanı

Yeni getirilen kurallar, tarım işçilerinin prim almasını kolaylaştırdı. Ödeme esnekliği sayesinde tarımsal kazançlar zamanında dönemsel prim ödeme imkanı getirildi.

Tarımsal faaliyetlerde bulunanlara dönemsel ücret ödeme imkanı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, tarımsal faaliyetlerde bulunanlara periyodik ücretlendirme imkanı gibi, vatandaşlar için sigortalılığın devamını desteklemektedir.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, kararname 18 Ağustos 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. “Sosyal Güvenlik İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile uygulanan

HER AY DEĞİL, YAPISAL DÖNEMDE TARIM SİGORTASI ÖDEMELERİ

Buna göre, tarımsal faaliyetlerden etkilenenlere Ocak-Haziran dönemi kısa ve uzun vadeli sigorta ve genel sağlık sigortası primlerinin Temmuz ayı sonuna kadar 4B, Temmuz-Aralık primlerinin ise Ocak ayı sonuna kadar ödenmesi kararlaştırıldı. sonraki yıla ait. Bu düzenleme, tarımda çalışanların sigorta primlerini her zaman değil, hasat zamanı gibi kazanç elde ettikleri dönemlerde ödemelerini sağlamıştır.

Çiftçilere periyodik ücret ödeme fırsatı #1

HAK Geç ödeme ve gecikme ücretlerini cezasız ödeme

Yönetmelik, tarım sigortalılarının sigorta primlerini geç ödemelerine ve mal tedariğinden gelir elde ettikleri dönemleri geciktirmelerine ve ödeme güçlerini artırmalarına olanak sağlamıştır.

Çiftçilere dönemsel ücret ödeme imkanı #2

PERİYODİK DESTEK İMKANI

Aynı dönemde ve aynı koşullarda tarım ve ormancılıkta çalışanlara da dönemsel prim ödemeleri yapılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu