Ekonomi

Tarım Kredi, mağazalarında kendi et ürünlerini satacak

Türkiye Tarım Kredi Birlikleri CEO’su Poyraz, kooperatife bağlı büyük dükkanlarda kasap bölümleri olacağını söyledi.

Tarım Kredi kendi et ürünlerini mağazalarında satacak

Türkiye Tarım Kredi Birlikleri (Tarım Kredisi) CEO’su Fahrettin Poyraz, geçen yılın sonunda Kooperatif Pazarı’nın 515. şubesini açtıklarında bir hayvancılık şirketleri olduğunu söyledi.

Poyraz, daha önce faaliyette olan ve şu anda atıl durumda olan bir tesisi devraldıklarını söyledi. “Hedefimiz bu yatırımı Kasım ayına kadar tamamlamak. Kasım ayı sonunda üretime başlayacağız.” terimini kullandı.

“HAYVAN DENETÇİLERİ DE ÇALIŞMAYA KATILIYOR”

Poyraz et satış ve hayvancılık sistemini şöyle anlattı:

“Kendi şirketimiz Tareks Hayvancılık Damızlık ile fiilen sözleşme imzalayarak damızlık hayvanları yetiştiricilere veriyoruz ve besi hayvanlarının yetiştirilmesi, satın alınması ve kendi tesislerimizde işletilmesinden sonra onlara satın alma garantisi veriyoruz. Tüketicilerimize teslim ediyoruz. “

Tarım Kredi 1 No'lu mağazalarında kendi et ürünlerini satacak

İLK KEZ YAKALARLA ET SATIŞLARI BAŞLIYOR

Poyraz, et satışına öncelikle büyükbaş hayvan ile başlanacağını belirterek, sistem devreye girdiğinde küçükbaş hayvanların da sisteme ekleneceğini kaydetti.

TÜKETİCİDE TÜKETİYORLAR

Poyraz, vatandaşların et ürünlerine güven konusunda ciddi sorunlar yaşadığını belirtti. “Görsel olarak kurduğumuz sistemler ile tüketicilerimiz ürünün hangi ortamda yapıldığını, raftaki ürüne dokundukları anda anında görebiliyorlar.” dedi.

Tarım Kredi kendi et ürünlerini 2 numaralı mağazalarında satacak

“MALİYETLERE YÜKSEK KÂRLAR VERMİYORUZ”

Amaçlarının piyasayı regüle etmek olduğuna işaret eden Poyraz, maliyetlendirme sonrası maliyetlerde aşırı kâr sağlamadıklarına dikkat çekti.

“HEDEFİMİZ BİR EŞİK YARATMAK”

Poyraz, şirketin bu işi kendi ticari faaliyetlerini yürütebilecek bir operatörle yapmaya çalıştığına işaret ederek, şunları kaydetti: “Amacımız burada bir eşik oluşturmak. Piyasada kâr konusunda bir şişme olursa kaybederler. Biz de böyle yorumluyoruz.” En ucuz ürünü veriyoruz. “Hayır, piyasadaki fiyat düzenleyicileriyiz. Aslında, dünyadaki kooperatiflerin işlevi budur.”

“ALTERNATİF BİR KANAL OLUŞTURACAĞIZ”

Poyraz, bundan sonra sadece kendi şirketleri ile değil, birçok yetiştirici ve kooperatifle de çalışacaklarını belirterek, Onlara ücretli üretim sağlıyor ve yetiştirdikleri hayvanları tedarik etmek, işlemek ve pazarlamak için alternatif bir kanal oluşturuyoruz” dedi. söz konusu.

“TÜM PAZARLARDA İŞLENMİŞ ET ÜRÜNLERİ DAĞITIMI YAPILIYOR”

Poyraz, et ürünlerinin tüm pazarlarda işleneceğini belirterek, “Büyük mağazalarımızda kasap bölümlerimiz olacak. Küçük pazarlarda değerlenirse, tüketicilerimize işlenmiş ve paketlenmiş olarak, bunların hepsinin bir maliyeti olduğu için teslim edeceğiz. Umarım kendi ürünlerimizi koymak istiyoruz. Mağazalarımız.” değerlendirmesini yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu