Ekonomi

Sosyal yardımlar kapsamında ağustos ödemeleri bugün hesaplara yatmaya başlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, sosyal yardım kapsamında ağustos ayı için yaklaşık 93 milyon sterlinlik ödemelerin bugün hesaplara yatırılmaya başladığını söyledi.

Sosyal yardımlar kapsamında Ağustos ayı ödemeleri bugünden faturaya ödenmeye başlayacak.

Derya Yanık Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Düzenli Sosyal Yardım, Dul Kadınlara Maddi Yardım (EVEK), Muhtaç Asker Ailelerine Yardım (MAAY), Muhtaç Çocuklara Yardım (MAÇY), Yetim Yetim Yardımı (ÖYY) Ağustos ayları. Ve Kronik Hastalık Yardımı desteği hakkında bilgi verdi.

yanık bakanı, “Beş nakdi sosyal yardım programımızla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yaklaşık 93 milyon £ ödüyoruz. Bugünden itibaren ihtiyaç sahiplerinin hesabına ödeme yapmaya başlayacağız. ” dedim.

KADINLAR İÇİN 52,6 MİLYON LİRA ÖLDÜ

Bakan Yanık, bu doğrultuda ödenecek sosyal yardımın detaylarını anlattı. “Kocası vefat etmiş, yardıma muhtaç kadınlarımızın yanındayız. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi kadınlarımıza toplam 52 milyon 600 bin lira yardım sağlıyoruz. “ açıklamalar yaptı.

Sosyal yardım kapsamında ağustos ayı ödemeleri bugün hesaplara yatırılmaya başlanacak #1

AİLELER İÇİN 25,4 MİLYON LİRA

Bakan Yanık, 2 ayrı sosyal yardım programının ihtiyaç sahibi sivillerin ve zorunlu askerlik yapan astsubayların ailelerine ve çocuklarına destek olduğunu belirterek, hesaplara yaklaşık 25 milyon 500 bin lira yatırılacağını duyurdu. ihtiyacı olanlardan.

ÇOCUKLARIN 11,3 MİLYON LİRE İHTİYACI VAR

Bakan Yanık, annesi, babası veya her ikisi birden vefat etmiş 18 yaş altı ihtiyaç sahibi çocuklara da destek olduğunu kaydederek, bu alandaki hesaplara 11 milyon 300 bin liralık para yatırıldığını kaydetti.

Kronik hastalar için 3,6 milyon LIRA

Bakan Yanık, tüberküloz ve subakut sklerozan panensefalit (SSPE) hastası olan ihtiyaç sahiplerine de maddi destek sağlandığının altını çizerek, 3 milyon 600 bin lirayı destekliyoruz” terimleri kullandı.

Bakan Yanık, kronik hastalık ödeneğinin 25 Ağustos 2021 tarihinden itibaren ödeneceğini belirtti.

24-28 Ağustos ödemeleri. hesabı sorulacak

Bakan Yanık, kronik hastalıkların tedavisine ek olarak 24-28 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında diğer ödemelerin de yapılacağını duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu