Ekonomi

Savunma ve havacılık sektörü ihracatta hedef büyütüyor

Savunma ve Havacılık İhracatçıları Birliği Başkanı Polat, sektöre ihracatın 3 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Savunma ve havacılık sektörleri ihracat hedeflerini artırıyor

Savunma ve Uzay İhracatçıları Derneği yönetim kurulu başkanı Naki Polat, birliğin 10 yıllık varlığı boyunca sektöre ihracatın 3 milyar dolara yükseldiğini; Amacın yerli ve yerli ürünlerle tam bağımsızlık hedefine ulaşarak ihracatı artırmak olduğunu ifade etti.

“DÜNYA ÇAPINDA, AVANTAJLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZLA GELECEĞİMİZ SEVİYEYE ULAŞTIK”

Polat’ın, üyelerinin ve Savunma Sanayii Bürosu’nun desteğiyle Türkiye’yi dünya çapında aranan, tercih edilen ve referans alınan bir konuma getirdiğine işaret etti. “60 firma ile kurulduğumuzda hedefimiz tüm sektörü temsil etmekti. Bugün 1.100 üye ile sektörümüzü büyük bir güçle buluşturduk. İhracatımızı 800 kişiye çıkardık. 1 milyar dolar kurduk. 3 milyar dolara “Hedefimiz bugün 170 ülkeye ulaşmak. İhracat sektöründe yerimizi aldık.” terimini kullandı.

Savunma ve havacılık sektörleri ihracat hedeflerini 1 numara yükseltiyor

“MİLLİ ÜRÜNLERİMİZDE, DÜNYANIN HER YERİNDE”

Polat, son 10 yılda sadece mühimmat, parça ve teçhizatın değil, aynı zamanda gemi, helikopter, zırhlı araç, simülatör, füze ve füze sistemleri, İHA ve SİHA gibi platformların da ihraç edildiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Ülke ortalamasının çok üzerinde bir kilogram ihracatın değerini yüzde 20 artırarak 60 dolara çıkararak değer kattık. Savunma ve havacılık sanayimiz olarak en büyük hedefimiz Türkiye’nin gururu olmaktı. Ürünlerimizde, dünyanın dört bir yanında. Dünya…

İŞE, ÜRETİME VE BAŞARIYA GİDİN

10 yılda sendika olarak sektörümüzün geleceğine güvenle ve umutla bakıyor, birlikte elde ettiğimiz sonuçlarla yeni hedeflere teşvik ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında ve ittifakımızın 12. yılında 12 yaşından itibaren tüm hedeflerimize ulaşmak için çalışmaya, üretmeye ve başarılara imza atmaya devam edeceğiz. Savunma ve Havacılık İhracatçıları Birliği olarak birlikte güçlü olduğumuzu biliyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu