Ekonomi

Rize-Artvin Havalimanı’nın uçuş kulesi ortaya çıkmaya başladı

Rize ve Artvin’de yoğun bir şekilde büyüyen, ekonomilerini şekillendiren çay kaşığı figürü, İstanbul’daki lale sembolü gibi havalimanının kulesine de ilham verdi. İnşaatın hızlı ilerlediğini söylüyorlar.

Rize-Artvin Havalimanı'nda hava kulesi ortaya çıkmaya başladı

Havalimanı yatırımı, ulaşımın kolaylaşması nedeniyle ülke geliştikçe turizm ve yatırımın artması anlamına geliyor.

Rize-Artvin Havalimanı’nda inşaat işlerinin yüzde 96’sı, altyapı işlerinin ise yüzde 92’si tamamlandı.

HAVALİMANI DENİZ DOLUMU İÇİN YAPILDI

Doğu Karadeniz bölgesi için büyük önem taşıyan ve Ordu-Giresun Havalimanı’ndan sonra ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı projesi hız kesmeden devam edecek.

RISE-ARTVİN HAVALİMANI HAVALİMANI İŞLEVİ GÖRÜNMEYE BAŞLADI

BÖLGEDEKİ BİNALAR ÖZET

Projede 100 milyon ton set ile 96 milyon ton set tamamlanırken, pist, terminal binaları ve çay fincanı şeklindeki kule şekillenmeye başladı.

Rize-Artvin Havalimanı'ndaki hava kulesi 1. sırada görünmeye başladı

RİZE-ARTVİN HAVALİMANI DOLUM İŞLERİ DEVAM EDİYOR

Rize-Artvin Havalimanı’nda günde 3.000 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde 400 tır, aynı anda alt kısmı sete göre açılabilen 2 gemi dolum taşıyacak. tatmin edici. Nokta atışlarla şarj günde 24 saat çalışır.

Rize-Artvin Havalimanı'ndaki hava kulesi 2. sırada görünmeye başladı

DOLGULARIN YÜZDE 96’I TAMAMLANDI

AK Parti Milletvekili Muhammed Avcı, 100 milyon tonluk setin yüzde 96-96’sının tamamlandığını ifade ederek, şunları kaydetti: “Havaalanı Rize’nin en önemli rüya projelerinden biriydi. Allah’a şükür sona yaklaşıyoruz. Bugüne kadar alınan verilere dayanarak bunun yaklaşık 100 milyon tonluk bir dolgu yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda 96 milyon ton gerçekleştirildi. Bu da dolgunun yüzde 96’sının hazır olduğunu gösteriyor. Toplam altyapı inşaatının yüzde 92’sindeyiz. Bunda ön avlunun betonlanması, pistin döşenmesi gibi süreçler de dahil olmak üzere tüm altyapı inşaatlarının yüzde 92’sini geride bıraktık.

Rize-Artvin Havalimanı'ndaki hava kulesi 3. sırada görünmeye başladı

ALT YAPI 29 EKİM ÖNCE YAPILACAK

İnşallah 29 Ekim’den önce altyapıyı tamamlayacağız. Öte yandan, bir kavşak oluşturuyoruz. Bu da bizim için son derece önemlidir. Karayollarımız orada okuyor. İnşallah en kısa sürede node bağlantısını tamamlayacağız. Yarısından fazlası hazır.” söz konusu.

Rize-Artvin Havalimanı'ndaki hava kulesi 4. sırada görünmeye başladı

“HAVALİMANI YIL SONUNDA ÇALIŞIYOR”

Terminal inşaatının kesintisiz devam edeceğini kaydeden Avcı, havalimanının yılsonuna kadar faaliyete geçeceğinin altını çizdi. avcı, “Terminal binasında çalışmalar hızla devam ediyor. Yüzde 37’deyiz ama inşaatı çok çabuk bitiriyoruz. Parkur ve altyapı 29 Ekim’e kadar tamamlanacak. Yıl sonuna kadar havalimanı tamamen faaliyete geçecek. Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hemşehrilerimiz adına teşekkür etmek istiyorum.

Rize-Artvin Havalimanı'ndaki hava kulesi 5. sırada görünmeye başladı

“BU PROJE RİZE’NİN HAYAL OLDU”

Nitekim 15-20 yıl önce bu konuları konuştuğumuzda Rize halkı için hayali projelerdi. Başkanımız sayesinde tüm bu projeleri hayata geçirdik. İnşallah yılsonuna kadar vatandaşlarımız Rize-Artvin Havalimanı’nı kullanıyor olacak.” terimleri kullandı.

Rize-Artvin Havalimanı'ndaki hava kulesi 6. sırada görünmeye başladı

“RİZE’NİN SICAKLIĞINI GİRİŞTE HİSSETMEK İSTEDİK”

Avcı, havalimanına yerleştirilecek yapıların özel olarak tamamlandığını ve Rize’nin motiflerinin havalimanına kazandırılması için çalışmaların yapıldığını ifade etti. “Özel olarak tasarlanmıştır. Bir geçmişi var. Özellikle Rize’ye özel satırlara yer vermek istiyoruz. Yani çay yaprağı motifinden Rize mimarisine kadar tüm Rize motif ve sembollerini havalimanımızda işledik. Biz de onunla çok uğraştık. Misafirlerimiz havalimanına indikten sonra Rize’nin sıcaklığını hissedebilsinler diye düşündük. Bunu mimariye de yansıttık.” dedi.

Rize-Artvin Havalimanı'ndaki hava kulesi 7. sırada görünmeye başladı

Rize-Artvin Havalimanı'ndaki hava kulesi 8. sırada görünmeye başladı

Rize-Artvin Havalimanı'ndaki hava kulesi 9. sırada görünmeye başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu