Ekonomi

Özelleştirme İdaresi’nin 14 ildeki ihale süreci belirlendi

ÖİB, 14 ildeki bazı mülklerin özelleştirileceğini ve sürecin nasıl işleyeceğini açıkladı.

Özelleştirme Müdürlüğü'nün ihale usulü 14 ilde belirlendi

Özelleştirme Müdürlüğü’nün (ÖİB) 14 ildeki bazı mülkleri “satış” yöntemiyle özelleştirme kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre; Ankara, Amasya, Aydın, Balıkesir, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Elazığ, Eskişehir, Kastamonu, Kırklareli, Niğde, Şanlıurfa ve İzmir’deki bazı mülkler “satış” yöntemiyle özelleştiriliyor.

İHALE İŞLEMİ BİRKAÇ ADIMDA TAMAMLANDI

Kapalı bir teklifin alınması ve birden fazla isteklinin görüşülmesi ile pazarlık usulü ile verilen teklifler, görüşmeleri devam eden isteklilerin katılımıyla açık artırma ile sona erecektir.

DERNEK VE VAKIFLAR KATILABİLİR

İstekliler, ayrı olmak kaydıyla birden fazla gayrimenkul için teklif verebilirler. Gayrimenkul ve tüzel kişiler, ortak girişim grupları (OGG), kooperatifler ve dernekler, esas sözleşmelerinde taşınmaz edinimi hükmü bulunan vakıflar başvuru yapabilir. Yatırım fonları ise sadece bir OGG’de listelenebilir.

Özelleştirme Müdürlüğü'nün ihale usulü 14 ilde 1. sıraya yerleştirildi

HER MADDE İÇİN ÖZEL TEKNİK VERİLER GEREKLİDİR

Söz konusu taşınmazlar için ihaleye katılan istekliler, her bir taşınmaz için ayrı bir teklif çağrısı alacak, her bir taşınmaz için ayrı teklif verecek ve ihaleyi ve belgelerde istenen belgeleri son tarihe kadar İdarenin Ankara adresine teslim edeceklerdir. 30 Kasım ve 7 Aralık tarihlerinde belirlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu