Ekonomi

Ordu’da kadınlar fındık yağından sabun üretti

Tarikat’ta örgütlenen girişimciler yer fıstığı yağından sabun üretirken, Fatsa Ziraat Odası Ar-Ge bölümünün desteğiyle ilerledi.

Tarikatın kadınları fıstık yağından sabun yaptılar

Ordu Kadın Emeği Kadın Girişimi ve İş Kooperatifi, uzun süren araştırma geliştirme çalışmaları sonucunda doğal fıstık yağından sabun üretimine yönelik çalışmalarını tamamladı.

Fatsa Ziraat Odası Toprak Analiz Laboratuvarı’nda gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda kadın girişimciler, doğal fıstık yağı, organik kestane balı ve kil karışımından fıstık sabunu üretmeyi başardı.

“Sabun hikayesi kişisel merakla başladı”

Ordu Kadın Emeği, Kadın Girişimi ve İş Kooperatifi Başkanı Nurcan Kocamanoğlu, “Fındık yağlı sabunun hikayesi kişisel bir merakla başladı. Daha sonra üretime başladığımızda biz de kooperatifimizi kurduk ve fıstık yağlı sabun üretimini daha da geliştirmek istedik.

Tarikatın kadınları ViDEO fıstık yağından sabun yaptı

Ordudaki kadınlar fıstık yağından 1 numaralı sabun yaptı

ÖZEL BESLENME, TEKLİF ve NOEL MEZARLIĞI İÇERMEKTEDİR

Sabun fındık, kil ve kestane balı içerir. Bizden önce laboratuvarını açan Ziraat Odası Başkanı’na durumu bildirdik. Ömer kimyager Yıldız Bey de bize destek oldu ve kadın girişimcilerimizle üretime başladık. Bu fikirle bölgemizin en değerli geçim kaynağı olan fındığı kozmetik ve gıda alanında da kullanabilmemiz için üretim yaptık. İnsan sağlığına karşı herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadık. Başarılı bir anlaşma imzaladık. Kooperatifimiz birçok önemli projeyi hayata geçiriyor. ” dedim.

Ordudaki kadınlar fıstık yağından sabun yaptılar #2

“Çalışmalarımızı ödüllendireceğimize inanıyorum”

Kocamanoğlu, “Ordanlar fındık sabununu ilk benimsedikten sonra ülkemizin her yerinde kabul edileceğinden şüphemiz yok. Butik üretimden sonra kadın girişimciler olarak çalışmalarımızın meyvelerini alacağımıza inanıyorum. “ dedi.

Ordudaki kadınlar fıstık yağından 3 numaralı sabun yaptılar

“AR-GE ÇALIŞMASI SONUÇLARINA DOĞRU”

Fatsa Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu, “Kadınlarımızın emeğini görünce susamadık ve fındık sabunu için harekete geçtik. Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda başarılı sonuçlar elde ettik. “ dedi.

Ordudaki kadınlar fıstık yağından 4 numaralı sabun yaptı

Ordudaki kadınlar fıstık yağından sabun yaptılar #5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu