Ekonomi

Nöbetçi noter uygulaması ikinci el araç satışını artırdı

Nöbetçi katip özellikle hafta sonu araç pazarlarında sıradanlığı beklemeden satışların resmileştirilmesini sağladı. İhale, piyasalar üzerinde beklenen etkiyi gösterdi.

Nöbetçi katip uygulaması ikinci el araç satışlarını artırdı

nöbette noter başvurusu, Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği’nin çalışmaları sonucunda 2019 yılında uygulamaya konulmuştur, Staj hafta sonları anlaşma yapmak isteyenler içindi.

Motorlu Araçlar Bayileri Derneği (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, nöbetçi noter sayesinde vatandaşların hafta sonları da ikinci el araç alıp satabileceklerini söyledi. – Noterin göreve başlamasıyla ikinci el otomobil ticareti ivme kazandı. açıklama yaptı.

BAŞLANGIÇ BİLDİRİMİNİN UYGULAMASI 31 TEMMUZ’DA İKİNCİ KEZ BAŞLADI

Erkoç, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen uygulamanın 31 Temmuz’dan itibaren devam ettiğini söyledi.

Duraklama döneminde ikinci el bayiler ve noterlerden gelen yoğun talebe değinen Erkoç, şunları kaydetti:

KOLAY GEÇİŞ

“Bayiler, hafta sonu gelen alışverişçilerin hangi aracı alacaklarına karar vermelerinin ardından tek yetkili kurum olan noterlerin açılmasını beklemek zorunda kaldıklarını söylediler. Bu durum hem kullanılmış araç sayısını azalttı. Ticaret hem de esnafın işini aksattı. çalışan vatandaşlarımız. beklemek zorundasınız.”

Nöbetçi noter uygulaması, kullanılmış araç satışlarını artırdı #1

CUMARTESİ VE PAZAR ARAÇ TİCARETİNDE KAYNAK GÜNLERİ

Erkoç, vatandaşların hafta içi fırsat bulamadıkları için hafta sonu araç almaya gittiklerini söyledi. “Otomobil bayisi cumartesi ve pazar günleri açıktır. söz konusu.

Nöbetçi noter uygulaması 2. el araç satışlarını artırdı

LÜTFEN MESAJ KAYIT CİHAZININ ÇALIŞMA SAATLERİNİ UZATINIZ

Erkoç, bu özelliğin daha iyi kullanılması için nöbetçi noterlerin çalışma saatlerinin uzatılmasını talep ettiklerini söyledi. Yeni başvuru Cumartesi günü saat 16.00’ya kadar, Pazar günü saat 14.00’e kadar görevli noterler tarafından yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu