Ekonomi

Muş’ta çiftçilere yarısı devlet destekli koç dağıtımı yapıldı

Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘Halk eliyle geliştirilen Lila Karaman Koç dağıtım projesi’ kapsamında koçlar yüzde 50 devlet desteğiyle çiftçilere dağıtıldı.

Devlet destekli koçların yarısı muşi çiftçilere dağıtıldı

Muş ilinde koyun varlığı 1 milyon 235 bin. Çalışmaların ve sübvansiyonların amacı, bölgedeki hayvancılığın sayı ve kalitesini artırmaktır.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen oy verme töreninde çiftçiler koçlarından memnun kaldı.

47 DAĞITILMIŞ Antrenör

Hayvancılığın iyileştirilmesine yönelik başvurusu kabul edilen 10 yararlanıcıya 47 adet koç dağıtıldı. Otobüslerini teslim alan hak sahipleri, hayvanlarını minibüslere yükleyerek köylere doğru yola çıktı.

Devlet destekli koçların yarısı Mushi Farmers No. 1'e tahsis edildi.

MOR KARAMAN KOÇ DAĞITIM PROJESİ UYGULANIYOR

Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aydın şunları söyledi:Projemiz, Kamu Geliştirme tarafından geliştirilen Mor Karaman Koç Dağıtım Projesidir. Hayvancılığın geliştirilmesi kararı çerçevesinde daha önce 49 üretici bizimle iletişime geçmiştir.

Devlet destekli koçların yarısı 2. muşi çiftçiye tahsis edildi

48 PAKET 10 UYGULAMA

Bakanlığımız 48 üretici başvurusunu onayladı. Ama paralarının yüzde 50’sini yatıran 10 yetiştiricimiz vardı. Bugün bu 10 yetiştiriciye 47 koç dağıtıyoruz. Son derece nazik antrenörler. Bakanlığımız koç başına 1.500 liret veriyor ve çiftçilerimiz koç başına 1500 liret ödüyor veya ödedi. Bundan böyle daha verimli kuzular kan değişimi ile kazanılacak. ” dedim.

Devlet destekli koçların yarısı Muş 3 numaralı çiftçiye tahsis edildi

“Devlet bana 40 koyun yardım etmeden önce”

30 yaşındaki 4 çocuk annesi Süreyya Yürekdeler, devletin yüzde 50’sinin yardımıyla bir antrenörü olduğunu söyledi. “Allah devletimizi korusun. Daha önce devlet bana 40 koyun bağışladı. Az önce 4 koçluk yardımı aldım. Tarımla yaşıyoruz. Devletin yardımı olmasaydı bu koyunları satın alamazdık. Teşekkürler.” terimleri kullandı.

Devlet destekli koçların yarısı Muş 4 numaralı çiftçiye tahsis edildi

“Yüzde 50 destekli 5 antrenörüm var”

Koçluk desteği talep ettiğini belirten vatandaşlardan Mehmet Nuri Bozkurt, “Paramı yatırdım, yüzde 50 sübvansiyonlu 5 antrenör aldım ve onları köye götürdüm. Allah devleti korusun. Hayvanlar çok güzel, mutluyum. Onlarla yaşıyoruz. Başka geçim kaynağımız yok, toprağımız yok. Tek işimiz koyunlarla uğraşmak. ” dedi.

Devlet destekli koçların yarısı Muş 5 numaralı çiftçiye tahsis edildi

Devlet destekli koçların yarısı Muş 6 numaralı çiftçiye tahsis edildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu