Ekonomi

Memur ve memur emeklisinin zam oranı açıklandı

Memurlar ve emekliler için maaş farkı 2022’nin ilk altı ayında yüzde 5, 2022’nin ikinci altı ayında yüzde 7 artı enflasyon oldu. 2023’ün ilk altı ayında yüzde 8, 2023’ün ikinci altı ayında ise yüzde 6’lık artış teklif edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 2022-2023 yılları arasında memur ve emekli memurların mali ve sosyal haklarını belirleyen 6. Döngü Toplu İş Sözleşmesi müzakerelerinin sonuçlarını paylaştı.

Bakan Bilgin, ücret artışlarıyla ilgili yaptığı duyuru öncesi konuşmasında, bazı konuların tamamlanamayacağını ancak bu geceye kadar imza işlemlerinin tamamlanması gerektiği konusunda sendikalarla genel hatlarıyla anlaştığını söyledi.

2022 VE 2023 YÜKSEK FİYATLAR

Memur ve memur maaşları, 2022 yılının ilk altı ayında, ikinci altı ayında yüzde 5 olacak. yüzde 7, 2023’ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ay yüzde 6’lık bir artış ve enflasyon farkı vardı.

Memur ve emekli memur oranının artırılması VİDEO

Memurlar ve emekli memurlar için artış oranı 1 numarada açıklandı

“SÖZLEŞMELİ İŞÇİLER İÇİN 3+1 İLKESİ KABUL EDİYORUZ”

Bilgin, Memur-Sen’in 600 TL zam istediğini de anlattı. “Yani bir artış yok, bunun yerine çalışanlarımızın toplu iş sözleşmesi ikramiyesini 135 TL’den 400 TL’ye çıkardık. dedim. Bilgin sözleşmeli işçilerle ilgiliyse “Sözleşmeli personel için 3+1 prensibini benimsedik. Yerel yönetim çalışanlarının mağduriyetinin giderilmesi için çalışmalar yapıldığını belirtmek isterim.‘ dedi.

Memur ve emekli memur için artış oranı açıklandı #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu