Ekonomi

Memur ve memur emeklisinin gözü hükümetin yeni teklifinde

2022 yılının ilk altı ayında yüzde 5, ikinci altı ayında yüzde 6, 2023 ve 2023 yılının ilk ve ikinci altı ayında yüzde 6 enflasyon farkının hükümet tarafından teklif edilmesini bulan kamu hizmeti sendikaları, yeni teklife odaklandı.

Memurların ve emekli memurların gözü hükümetin yeni teklifinde

2 Ağustos’ta başlayan süreç, 2022 ve 2023’te 4 milyona yakın memur ile 2 milyonu aşkın emekli memurun mali ve sosyal haklarının tanımlanacağı 6. Toplu Sözleşme görüşmelerinde de devam edecek.

İKİNCİ TEKLİF KULLANIMLARI KİRA VE PARA ARTIŞLARI

Müzakerelerin geri kalanında 11 hizmet kolundaki tüm memurlar aleyhine davalar sonuçlandırılırken, maaş zammına odaklanıldı.

Memurların ve emekli memurların gözü hükümetin yeni tasarısında #1

BELEDİYE’NİN TEKLİFİ KABUL ETMEDİ

Memur sendikaları 2022’nin ilk altı ayında yüzde 5, ikinci altı ayında yüzde 6, 2023’ün ilk altı ayında yüzde 6+6 ve yetersiz enflasyon farklarıyla beklemeye başladı. Hükümetin yeni teklifine.

“SÖZLEŞMEYİ UYGULAMAYI SEVİYORUZ”

Memur-Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul yaptığı açıklamada, Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen’in ortak talebinin ayda 600 lira, 2022’de yüzde 21, 2023’te yüzde 17 ve 3’te yüzde 3 artacağını söyledi. yılda yüzde. Toplam refah payının iki yılda yüzde 6 arttığını hatırlattı.

“TEKLİF, İSTENEN TARAF”

Hükümetin 2022 hedefinin talep edilenin yarısı olduğunu ve büyümeyi içermediğini kaydeden Tonbul, şunları kaydetti:

“Türkiye Kamu-Sen ile ortaklaşa hazırlanan ihtiyaçlarımız, ekonomik koşullar ve kamu çalışanlarının görüşleri dikkate alınarak belirlenmiştir. Enflasyon, döviz kuru, altın fiyatları ve memur alım gücü göz önüne alındığında taleplerimiz oldukça makul ve makul. teklif.

Memurların ve emekli memurların gözü hükümetin yeni 2 No'lu teklifinde

MÜZAKERE 22 AĞUSTOS’TA BİTİRECEK

Bu ayın başlarında başlattığımız hukuki müzakere süreci 22 Ağustos’ta sona eriyor. Hükümet yeni teklifler sunmakta geç kaldı. Önümüzde sadece iki günümüz var. Bu süreçte dersler bile önemlidir. Hükümet bir an önce ihtiyaçlarımızı karşılayan bir teklif yapmalıdır. Bu anlaşmanın masada uzlaşma ile imzalanmasını istiyoruz. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu