Ekonomi

Memur ve memur emeklisi zam teklifi bekliyor

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, memur ve emekli memura maaş artışını hatırlatan bir açıklama yaptı.

Memur ve memur emekli, yetiştirilmeyi bekliyor

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, memur ve emekli memurları hayal kırıklığına uğratmayacak Devlet İşverenler Kurulu’ndan kesimin ihtiyaçları ve nüfusun beklentileri doğrultusunda bir artış beklediklerini söyledi.

TOPLUMUN GENİŞ KISMI İLGİ GÖRÜŞMELERİ

Altıncı dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 2022 ve 2023’te 4 milyon memur ve 2 milyonu aşkın emekli memurun mali ve sosyal haklarını belirleyeceğini söyleyen Yalçın, bu grup aileleri ile birlikte incelendiğinde müzakerelerin şu an için geçerli olduğunu söyledi. büyük ilgi gösteriyorlar topluma.

Memur ve memur emekli, 1. zam bekliyor

TEMİZLİK TALEBİ 600 TL SAYYAYAN ARTI yüzde 6 emlak payı artışı

26 Temmuz’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na 2 yılda yüzde 6, aylık 600 lira, 2022’de yüzde 21 ve 2023’te yüzde 17 olmak üzere toplam artış taleplerini ilettiklerini hatırlatarak. Yalçın, her yıl yüzde 3 şunları söyledi:

“6. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin ilk toplantısını 2 Ağustos’ta gerçekleştirdik. Toplantının ardından devreye alma çalışmaları süreci geldi. Hizmet sektörleri ve genel sözleşme için aranan şartlar belirlendi. Tablo şu anda Müzakerelere hazır müzakereler.Önümüzde yasal takvim var.Yasaya göre 11 gün kaldı.Müzakereler 22 Ağustos’ta olumlu veya olumsuz sonuç verecek.Temel beklentimiz masadan bir uzlaşmaya varılmasıdır. .Herkes için uygun ve geçerli makul taleplerde bulunduk.Devlet İstihdam Kurulu’nun ortaya koyduğu öneri, memurları ve emekli memurları hayal kırıklığına uğratmamalı: “Masayı yoracak, umutsuzluğa yol açacak bir teklif istemiyoruz. “

“TEKLİF ZORUNLU BİR PAKETTİR”

Teklifin “yüzde artışları” ile sınırlandırılamayacağını belirten Yalçın, şunları kaydetti: “Yüzde artışın yanı sıra, son yılların kayıplarını telafi etmek için önümüzdeki yıllar için 600 liralık bir artış ve yüzde 6 refah payı elde etmek istiyoruz.

SÖZLEŞMELİ KİŞİLER PERSONEL YAPILMALIDIR

Ayrıca kadroya sözleşmeli personel atanması, tatil ikramiyesi ve tüm memurlara 3.600 ek metrik verilmesi, yan hizmetlerin genel hizmet sınıfına taşınması, terfi ve adres değişikliği gibi ek ihtiyaçlarımız var. sınavlar. terimleri kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu