Ekonomi

Madenlerdeki iş güvenliği tiyatro ile anlatılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, madenlerin iş güvenliğini sağlamak için düzenlediği seminerlere tiyatro aracılığıyla dikkat çekiyor.

Madenlerin iş güvenliği tiyatro ile anlatılıyor

Tiyatro, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bu kez Maden İş Sağlığı ve Güvenliği projesi ile toplumsal mesajların aktarıldığı önemli bir iletişim aracı olarak öne çıktı.

TREYLER TİYATROSU 30 ŞEHİRDE GÖSTERİLİYOR

30’dan fazla il ve ilçede 60’a yakın seminerle 10.000 çalışanı hedefleyen interaktif tiyatro, tur sahnesine kamyonla devam edecek.

En son Amasya’da oynanan oyunda; Güven Usta, Necmi, Saim ve Mehmet adlı dört madencinin yaşadığı olaylar, insanları güldürür, düşündürür, dürüst ve aktif katılım sağlar.

Madenlerin iş güvenliği 1. tiyatro ile anlatılıyor

OYUN MADENCİLİK, AİLE VE DOSTLUK ÖĞELERİ İÇERMEKTEDİR

Oyunun didaktik unsurları oluşturulurken, çalışanların maden dışındaki arkadaşlıkları ve aile yaşantılarına da yer veriliyor. Bu sayede çalışanların kendi çalışma ortamlarında keyifli vakit geçirirken iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlenmelerini amaçlar.

2. tiyatro mayınların güvenliğini sağlıyor

“TİYATRO ile madenciye ulaşıyoruz”

Mehmet Özkan, Uzman, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSG), “Sağlığınız ve güvenliğiniz için, neredeyseniz biz varız!” Sloganıyla yapılan 8 oyunun yine madencilere ulaşacağını söyledi.

10 yaşındaki madenci Hasan Acar da işçilerle karşılıklı diyalog içinde verilen eğitimi çok faydalı bulduğunu söyledi.

Madenlerin iş güvenliği VİDEO tiyatro ile anlatılıyor

Tiyatro 3'te mayın güvenliği konuşuluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu