Ekonomi

Lübnan’da depolarda saklanan ilaçlara el konuldu

Lübnan’daki ekonomik kriz derinleşirken, hayati alanlarda zorluklarla karşılaşıyoruz. Ülkede ilk kez benzin istasyonları kapatıldı. Artık ilaçların depolarda saklanması gündeme geldi.

Lübnan depolarında saklanan uyuşturucular ele geçirildi

Lübnan Sağlık Bakanı Hamed Hassan ordu benzin istasyonlarına baskın yaptıktan sonra, ülkenin orta ve güney bölgelerindeki depolarda tonlarca uyuşturucu ele geçirildiğini duyurdu.

İLAÇ DEPOLAMA BASKISI

Bakan Hasan, İç Güvenlik Güçlerine bağlı askerlerle birlikte ülkenin orta kesiminde Cedra, güneyde ise El-Akibiyye’nin depolarına baskın düzenledi. Baskının görüntüleri sosyal medyaya da yansıdı.

BEBEK MAMALARINDAN KRONİK HASTALIKLARIN TEDAVİSİ İÇİN İLAÇLARA

Sağlık Bakanı Hasan, başkent Beyrut’ta düzenlediği basın toplantısında, ele geçirilen ilaçlar arasında kronik hastalıkları tedavi etmek için kullanılan ilaçlar, antibiyotikler ve bebek maması olduğunu söyledi.

Lübnan depolarında saklanan ilaçlara el konuldu

YANIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILAN TIBBİ ÜRÜN İÇERİR

Hasan, ele geçirilen ilaçlar arasında yanık tedavisine yönelik binlerce merhem bulunduğunu da belirtti.

SORUMLULUK ARAŞTIRMASI

Sorumluların bulunması için soruşturma başlatılacağını duyuran Hasan, başta bebek maması olmak üzere ele geçirilen ilaçların Sağlık Bakanlığı İlaç Kontrol Kurumu nezaretinde Salı sabahından itibaren vatandaşlara ve eczanelere satılması talimatını verdi.

Lübnan depolarında saklanan ilaçlara el konuldu #2

ÇÜNKÜ YAKIT RAYLARINDAN ÖNCE

Lübnan ordusu, 14 Ağustos’ta, ülkede satışı yapılmayan benzin istasyonlarına baskın düzenleyerek ele geçirdiği akaryakıta el koyacağını açıklamıştı. Daha sonraki baskınlarda, el konulan akaryakıt hastanelere ve fırınlara verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu