Ekonomi

Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Merkez bankalarının yükselen küresel politikaları hisse senedi piyasalarını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Küresel piyasalar olumsuz

Artan enflasyonist endişelerin para politikasını gölgeleyeceğinden ve koronavirüs salgınındaki hastalık sayısındaki artışın ekonomileri beklenenden daha olumsuz etkileyebileceğinden korkan kurs, ağırlıklı olarak satışlar üzerine.

İNDİRİMLİ PETROL FİYATI

Petrol fiyatları ise İran’ın nükleer müzakerelere yeniden başlayacağını açıklaması ve ABD’deki stok artışlarının etkisiyle yaklaşık 3,5 dolar düştü. Petrolün varil fiyatı şu anda 82 dolarda seyrediyor.

BORSA İSTANBUL’DA SEKİZİNCİ ETKİN GÜNDE BİST 100 ENDEKSİ’NİN YUKARI TRENDİ YÜKSELECEK

Yurtiçinde Borsa İstanbul BİST 100 endeksi sekizinci gününde yükselişini sürdürerek günü yüzde 0,67 artışla 1,519,25 puandan kapattı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle bugün borsalarda yarım gün işlem yapılıyor.

USD / TL

95210 DOLAR / TL

Dolar/TL ise dün yüzde 0,48 düşüşle 9,4979’a düştükten sonra bugün bankalararası piyasa açılışında 9.5210’da seyrediyor.

Analistler, şimdiye kadar rapor edilen şirket kazançlarının üçüncü çeyrekte beklentilerin büyük ölçüde üzerinde performans gösterdiğini ve borsada hisse senedi ve sektör bazlı farklılıkların etkili olmaya devam edeceğini kaydetti.

Analistler, bugün Türkiye’de Merkez Bankası (TCMB) enflasyon raporunun ve TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının özetinin takip edildiğini, başta ABD ve ECB faiz kararları olmak üzere yabancı yatırımcılardan gelen güçlü haberlerle ülkede takip edildiğini söylediler. gündemine odaklandı.

Analistler, BIST 100’ün teknik olarak direnç konumunda 1.530 puan, destek konumunda ise 1.480 seviyesinin olduğunu söylüyor.

Küresel piyasalar negatif # 2

AŞAĞIDAKİ PİYASA VERİLERİ:

10.30 Türkiye, TCMB Enflasyon Raporu

10.55 Almanya, Ekim ayı işsizlik oranı

12.00 Euro Bölgesi, Ekim Tüketici Güven Endeksi

14.00 Türkiye, TCMB PPK Toplantı Özeti

14.45 Euro Bölgesi, ECB faiz kararı

15.00 Almanya, Ekim Tüketici fiyat endeksi

15.30 ECB Başkanı Lagarde’ın Konuşması, Euro Bölgesi

15.30 ABD 3. Çeyrek GSYİH

15.30 ABD Haftalık İşsizlik Parası Başvuruları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu