Ekonomi

Küresel piyasalar Avrupa Merkez Bankası’na odaklandı

Küresel piyasalara odaklanma, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın konuşmasına odaklandı.

Küresel piyasalar Avrupa Merkez Bankası'na odaklandı

Küresel piyasalar, satıcılar, Çin’deki düzenleyici eylemler, dünya çapında artan enflasyonist baskılar ve koronavirüs salgını hakkında olumsuz haberler ile yeni bir güne başlıyor.

Analistler, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın, saat 15.00’te yapılması beklenen ECB’nin en son para politikası toplantısında alınan kararlar hakkında sözlü rehberlik vermesinin beklendiğini belirtiyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Son toplantıda varlık alımlarının boyutu değişmese de hızının yavaşlayabileceği belirtildi.

BUGÜN KONUT FİYAT ENDEKSİ, HAFTALIK PARA VE BANKA İSTATİSTİKLERİ – VERİLERİ MEVCUTTUR

Yurt içi veri gündeminde konut fiyat endeksi ile haftalık para ve bankacılık istatistikleri yer alırken, küresel borsalara paralel olarak satış ağırlıklı bir seyir izleyen BİST 100 İstanbul Endeksi, üst üste dördüncü gün düşüşünü sürdürerek kapanışa geçti. %0, 733’te 1423,97 puanla kapanıyor.

USD / TL

DOLAR / 8.4353 TL

Dolar/TL ise dün yüzde 0,1 değer kaybederek 8,4353’e düştükten sonra bugün bankalararası piyasa açıldığında 8.4380’den işlem görüyor.

Analistler, Euro Bölgesi dış ticaret dengesi ile ABD perakende satışları ve Philadelphia Fed imalat endeksi verilerinin bugün izleneceğini ve teknik olarak BIST 100 endeksinin 1.420 ve 1.390 seviyelerinin destekleyici, 1.440 ve 1.455 puanın direnç konumunda olduğunu söylüyor.

Küresel piyasalar ECB # 2'ye odaklandı

PİYASADA Bugün takip edilecek veriler:

12.00 Euro bölgesi, Temmuz ayı dış ticaret dengesi

14.30 Türkiye, Temmuz konut fiyat endeksi

14.30 Türkiye, haftalık para ve bankacılık istatistikleri

15.30 ABD, Ağustos Perakende

15.30 ABD, Eylül Philadelphia Fed İmalat Endeksi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu