Ekonomi

Küresel piyasalar ABD’nin istihdam verilerini bekliyor

Küresel piyasalar, ABD’de yayınlanacak olan Ağustos İstihdam Raporu’nun verilerine odaklandı.

Küresel piyasalar ABD istihdam verilerini bekliyor

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasına ilişkin belirsizlik devam ederken, enflasyon gibi Fed kararlarını önemli ölçüde etkileyen istihdam verileri piyasa fiyatlaması üzerinde belirleyici oluyor.

İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri dün açıklanan karışık sinyallerle borsalarda dalgalı bir seyir gösterirken, Brent petrolün varil fiyatı 70,0 dolardan 72,5 dolara kadar seyrederek 71 doların biraz üzerindeydi.

Dün, ABD Tedarik Yönetimi Enstitüsü (ISM) imalat endeksi Ağustos’ta bir önceki aya göre 0,4 puan artarak 59,9’a yükseldi ve piyasa beklentilerini aştı. Verilerin ardından Dow Jones endeksi yüzde 0,14 düşerken, S&P 500 endeksi yüzde 0,03 ve Nasdaq endeksi yüzde 0,33 yükseldi. Böylece teknoloji hisselerinin yükselişiyle Nasdaq endeksi bir kez daha kapanışta rekor kırdı.

Küresel piyasalar ABD istihdam verilerinin 1 numara olmasını bekliyor

2021 SONUNDA TÜRKİYE EKONOMİSİNİN 8-9,5 ARASINDA BÜYÜME BEKLENİYOR

Ekonomistler, tüketim, yatırım ve ihracat mallarından gelecek dönem için umut verici işaretler dile getirirken, ekonomistler 2021’in sonuna kadar yüzde 8 ila 9,5 arasında bir büyüme oranına ulaşılacağını söylüyor.

Analistler bugün ülkenin ihracatını, Euro Bölgesi Üretici Fiyat Endeksi’ni (ÜFE), fabrika siparişlerini ve ABD’deki haftalık işsizlik taleplerini takip ediyor.

Küresel piyasalar ABD'den 2 numaralı istihdam verisini bekliyor

Bugün piyasalarda takip edilecek veriler:

12.00 Euro Bölgesi, Temmuz ÜFE

15.30 ABD, Haftalık İşsizlik Parası Talepleri

15.30 ABD, Temmuz dış ticaret dengesi

17.00 Amerikan, Temmuz fabrika ve dayanıklı mal siparişi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu