Ekonomi

Küresel çapta 1.485 kuruluş, fosil yakıt varlığını elden çıkarıyor

İklim krizinin nedeni olarak görülen fosil yakıtlara yatırım yapmanın etik olmayacağı düşünüldüğünde 1485 kuruluş fosil yakıt zenginliğini elden çıkarmaya başladı.

Dünya çapında 1485 kuruluş fosil yakıt servetlerini sağlıyor

“Yatırımlar / Satışlar” raporu, yatırım fonlarını yönetmek üzere kurulan küresel ağ “DivestInvest” tarafından fosil yakıtları ve iklime duyarlı alanları geride bırakacak şekilde yayınlandı.

Rapora göre, dünya çapında 1.485 kuruluş, yönettikleri 200 milyar dolarlık varlığın 39 trilyon doları olan en az bir tür fosil yakıt satmayı taahhüt etti. Başta Amerika Birleşik Devletleri ve Çin olmak üzere farklı ülkelerden birçok kuruluş fosil yakıt hareketine gönüllü olarak katılmakta.

72 İNANÇ FOSİL YAKITLARDAN DA BERRAK EDİLİYOR

Ayrıca toplam varlığı 4 milyar dolardan 200 milyon dolara kadar olan 72 toplum kuruluşu da fosil yakıt varlıklarını sattıklarını açıkladı.

FOSİL YAKITLARA YATIRIM YAPAN ALGILAMA ARTIK DAHA BÜYÜK

Rapora göre, fosil yakıt çıkarma hareketinin ivmesi, fosil yakıtlara yatırım yapmaya devam etmenin etik ve mali açıdan kabul edilemez olduğu genel kabulünü gösteriyor.

Dünya çapında 1485 kuruluş fosil yakıt rezervlerini sağlıyor # 1

KÖMÜR, PETROL VE DOĞALGAZ EKİPMANLARININ BERTARAF EDİLMESİ

Fosil yakıt çıkış hareketinde yer alan kuruluşlar, kurumsal yatırımcılar ve diğer finansal aktörler, 2050 yılına kadar kömür, petrol ve gaz varlıklarını elden çıkarmayı, varlıklarının en az yüzde 5’ini iklim çözümlerine ayırmayı ve net sıfır emisyona ulaşmayı planlıyor. Yaratılış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu