Ekonomi

Kripto para piyasasında Token furyası yaşanıyor

Ürün veya hizmetleri temsil eden dijital cihazlar olarak jetonlar, her alanda kullanım kolaylığı nedeniyle hızla yayılmaya başladı.

Kripto para piyasasında sembolik bir acele var

Kripto para birimindeki yeni trend olan jetonların en büyük kullanımlarından biri futbol kulüplerinde. Fenerbahçe ve birçok kulübün taraftar jetonları var. Galatasaray’da da GAL sistemi var. Trabzonspor’un da taraftar tokeni var. Beşiktaş’ın da bu alanda projeleri var. Barcelona, ​​PSG, Manchester City, Juventus, Roma, Milan, Atletico Madrid gibi dünyanın en büyük kulüpleri kendi fişlerini çıkarırken önemli gelirler elde ediyor.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Barlas Arslan’ın bu konudaki yorumları Milliyet’ten Hanife Baş’a verilen bilgi, dövizdeki durumu gözler önüne seriyor.

UZMANLAR uyarıyor

Sembole yatırım yapanların sayısı da artıyor. Sahip olmak Jetonlarını çıkaranlar fon toplar ve blockchain teknolojisinde yerlerini alırlar. Ancak uzmanlar, risklerin kripto paralara dahil edilmesini ve dikkatli olunmasını tavsiye ediyor.

Kripto para piyasasında sembolik bir hareketlilik var #1

“TOKENLER, halka arzı karşılığında KABUL EDİYOR”

Cem Barlas Arslan, tokenlerin bir anlamda borsada halka arz işlevi gördüğünü belirtti. “Markaların tokenlarını çıkarmak, dünyada önemli bir yere sahip olan blockchain teknolojisine gelir elde etme ve katılma fikridir. Özellikle spor kulüpleri son yıllarda kendi chiplerini çıkararak hem hayranlarından para topladı hem de token sahiplerine çeşitli fırsatlar sundu. ” dedim.

Cryptocurrency para piyasasında sembolik bir acele var #2

“ÇOK CRYPT ÜRÜNÜNÜN KENDİ BLOK AĞI YOKTUR”

Arslan, kripto para olarak kabul edilen birçok coinin chip olduğuna işaret ederek şunları söyledi: “Bugün bilinen kripto para birimlerinin çoğu kendi blok zinciri ağına sahip değil.

Kripto para piyasasında sembolik bir hareketlilik var #3

MADALYA OLARAK TOKEN, TOKEN

Bu anlamda kripto paralarla ilgili tüm olumlu ve olumsuz bilgilerimiz tokenler için de geçerlidir. Bununla birlikte, tokenlerin ardındaki niyet ve vaat daha basit ve daha sınırlıdır. Başka bir deyişle, kripto para olarak tanımladığımız şey banknotlar ve hisse senetleri gibiyse, jetonlar da madeni paralar, madeni paralar gibidir. “ değerlendirmesini yapmıştır.

Kripto para piyasasında sembolik bir hareketlilik var # 4

“CRYPTOR SİSTEMİNİN YAPISI YOLUYLA DAHA FAZLA RİSK”

Arslan, kripto paralarda olduğu gibi token satın alan kullanıcıların gelecekte para kaybetme ihtimalinden de bahsetti. “Tıpkı kripto para ve türevlerinde para kazandığınız gibi kayıplar da var. Tüm finansal kalemler gibi, bu da riskler içerir. Elbette riskler daha çok şifreleme sisteminin yapısından kaynaklanmaktadır. Aynı şey jetonlar için de geçerlidir.

Kripto para piyasasında sembolik bir hareketlilik var # 5

TOKEN FİYATA ÇOK GAYRİMENKUL

Özellikle sahipler için belirli seçenekler sunmayan jetonlar, yüksek fiyat oynaklığı göstermektedir. Öte yandan, hacim nedeniyle manipüle edilmeleri daha kolaydır. “ dedi.

6 numaralı kripto para piyasasında sembolik bir hareketlilik var

“HAYAT KISA”

Arslan ayrıca token alıcılarına şu öneride bulundu: “Jetonlar herhangi bir şey için verilebilir. Dikkate alınması gereken soru, verilen belirtecin neden verildiği, hangi fırsatı sunduğu ve arkasında hangi şirket, kurum veya kuruluş olduğudur. Altta yatan isim çok önemlidir. Bu size kesinlik ve güven verebilir. Bence onlara dikkat etmelisin. Bazı jetonlar ve madeni paralar kelebeklere benzer. Yani ömürleri kısadır. İlk bakışta görünen güzelliğe aldanmayın. “

YÜKSEK DEĞERLİ KRİPTO TOKENLERİ

En değerli kripto tokenleri: Tether USDT, USD Coin, Uniswap, Binance USD, Chainlink, Wrapped Bitcoin, Dai, Pancakes.

TEK TIKLAMA İLE DİJİTAL PARA DÜNYASINDA GEÇİŞ YAPIN

Biteksen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu