Ekonomi

Kredi kartları güvenliği artırmak için 2024’ten itibaren değişime hazırlanıyor

Kredi kartı manyetik şeritlerinin neden olduğu zafiyetleri ortadan kaldırmak için çipli ve biyometrik kartların devreye alınması planlanmaktadır.

Kredi kartları, güvenliği artırmak için 2024'ten itibaren değiştirilecek

Koronavirüs salgınının hızlanmasıyla birlikte sıklığı ve sayısı artan kredi kartı güvenlik arayışları yeni değişiklikleri de beraberinde getirdi.

KARTLARIN ÜZERİNDEKİ MANYETİK ALANLAR GÜVENLİK SORUNU VAR

Bu doğrultuda kart üreticisi, 2024 yılından itibaren manyetik kart kullanımını aşamalı olarak kaldıracağını açıklamıştır. çünkü kReddi kartlarındaki manyetik şeritler, dolandırıcılar tarafından kullanılabilecekleri için artık bir güvenlik sorunu olarak kabul ediliyor.

ÇİP VE BİYOMETRİK KARTLAR GELECEK

Önümüzdeki 10 yıl içinde bu kartların yerini çipli ve biyometrik kartların alacağı tahmin ediliyor. Çip ve biyometrik kartlar, manyetik kartların yerini alıyor. Biyometrik kartların parmak izi kullanacağı belirtildi.

Güvenliği artırmak için 2024'ten itibaren kredi kartları yapılacak

2024’ten KART ŞERİTLERİ Kaldırıldı

Kredi kartlarında köklü değişiklikler var. Dünyanın önde gelen kredi kartı üreticilerinden Mastercard, 2024 yılından itibaren kartlardaki manyetik şeritleri kaldıracağını duyurdu.

AVRUPA’DA DEĞİŞİM BAŞLIYOR

Uygulama Avrupa’da ilk kez başlayacak. Takvimler 2033’ü gösterdiğinde, dünya çapında manyetik kartların kullanımı sona erecek. 2024'ten itibaren güvenliği artırmak için kredi kartları yapılacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu