Ekonomi

Koronavirüs salgınını hala ekonomik faaliyete gölge düşürüyor

Fed Başkanı Powell, katıldığı toplantıda ekonomi ve koronavirüs salgını arasındaki ilişkiyle ilgili öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Fed: Koronavirüs salgını ekonomik aktiviteye gölge düşürmeye devam ediyor

ABD Merkez Bankası (Fed) başkanı Jerome Powell, öğretmenler ve öğrencilerle bir video konferansta konuştu. Powell, öğrencilere koronavirüs salgınının ekonomi üzerindeki olumsuz etkisinin henüz ortadan kalkmadığını söyledi.

“CROWN VİRÜS İLE İLİŞKİLİ ÖĞRENCİLER ÖZEL NESİL OLACAK”

Koronavirüs salgınıyla uğraşmak zorunda kalan öğrenciler “olağanüstü nesil” Powell, bunun olacağına inandığını ve dünyayı farklı göreceklerini ve çoğu insan için hayatta gerçekten neyin önemli olduğunu düşünmekte zorlandıklarını söyledi.

Fed: Koronavirüs salgını ilk ekonomik aktiviteye gölge düşürmeye devam ediyor

“EPİDEMİDEKİ DEĞİŞİKLİKLERİN GENELLİĞİNİ zaman gösterecek”

Powell, salgının ekonomiyi önemli ölçüde değiştirdiğine işaret ederek, bu değişikliklerin ne kadar kalıcı olacağını zamanın göstereceğini kaydetti. Powell, Fed Başkanı “Sanırım pandemi öncesi ekonomimize geri dönmeyeceğimizi biliyoruz, ancak tam olarak hangi değişikliklerin olacağını görmek zaman alacak.” dedim.

Powell, Fed’in salgını yenmeye devam ederken ekonomiyi yakından izlemesi gerektiğini söyledi, Powell ekonominin nasıl değiştiğini ve bankanın politikaları üzerinde ne gibi etkileri olduğunu anlamaya çalışmaları gerektiğini söyledi.

“KORONAVİRÜS HALA BİZİMLE”

Powell, aşı oranlarının yavaşladığına dikkat çekti “Koronavirüs hala bizimle ve bir süredir öyle görünüyor.” dedi.

Jerome Powell

“DELTA VARYANTINI ÇİFTLİKTE SÜRMEK HENÜZ TEMİZ DEĞİL”

Powell, insanların salgına rağmen hayatlarını yaşayabilmeleri için uyum sağlamayı öğrendiklerini söyledi. “Delta versiyonunun ekonomi üzerinde önemli bir etkisi olup olmayacağının henüz net olmadığını söyleyebilirim.” dedim.

“Acil durum bittiği için acil durum araçlarını kaldırıyoruz”

Powell, Fed’in koronavirüs salgınının etkilerine tepkisini açıklayarak, acil durum cihazlarının etkin bir şekilde kullanılacağını ve acil durum sona erdiğinde bu cihazların tamamen kaldırılacağını belirtti.

“KAZANANI HENÜZ BELİRLEYEMİYORUZ”

Powell, koronavirüs salgını sırasında zafer ilan etmenin henüz mümkün olmadığını söyledi. “Koronavirüs salgını ekonomik aktiviteye gölge düşürmeye devam ediyor.” terimini kullandı.

Powell, birçok şirketin iş modellerini yeni dünya düzenine uyarladığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu