Ekonomi

Koronavirüs çalışma alanını internete kaydırdı

Dünyayı koronavirüs salgınından korumaya yönelik kısıtlamalarla birlikte evden çalışan insan sayısı arttı, satıştan randevuya kadar her aşama online olarak başladı.

Koronavirüs işyerini internete taşıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan araştırmaya göre, bu yıl 10 ve daha fazla çalışanı olan işletmelerin internet erişim payı yüzde 95,3 oldu.

ONLINE TOPLANTI SAYISI ARTTI

Start-up’ların yüzde 30,5’i 2020’de başlangıç ​​e-posta sistemine bilgisayar veya cep telefonu üzerinden uzaktan erişim sağlayan çalışanların oranının arttığını, yüzde 25,3’ü online toplantı sayısının, start-up’ların yüzde 24, 3’ü olduğunu söyledi. bilgi teknolojisi sistemlerine uzaktan erişimi olan çalışan oranını artırdıklarını belirtmemiştir.

Koronavirüs işyerini internete taşıyor #1

DEĞİŞİM NEDENİ: KORONAVİRÜS

E-posta sistemine uzaktan erişimi olan çalışan oranını artıran işletmelerin yüzde 89’u, çevrimiçi toplantı sayısını artıran işletmelerin yüzde 93,1’i ve şirketin BT sistemlerine uzaktan erişimi olan çalışan oranını artıran işletmelerin yüzde 90,2’si, e-posta hariç. Artışın kısmen veya tamamen koronavirüs salgınından kaynaklandığını belirtti.

Koronavirüs işyerini internete taşıdı #2

İNTERNET SATIŞLARI ARTTI

2020’de koronavirüs salgını nedeniyle mal veya hizmet başlattığını açıklayan veya web sitesi, mobil uygulamalar veya EDI aracılığıyla satış çabalarını artıran işletmelerin oranı yüzde 14 oldu. Bu oran çalışan sayısına göre incelendiğinde salgın nedeniyle 10-49 çalışanı olan işletmelerin yüzde 13,6’sı, 50-249 çalışanı olan işletmelerin yüzde 15,2’si ve 250 ve daha fazla çalışanı olan işletmelerin yüzde 20,5’inin ortaya çıktığı görülmektedir. . e-satış başlatmak veya satış çabalarınızı artırmak için.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu