Ekonomi

Kangal köpekleri yılda 2 defa yavruluyor, yavrular 5 bin liraya alıcı buluyor

Sivason’da kangurular ulusal bir değer olarak korunmaktadır. Son derece yetenekli kangallar yılda bir veya iki kez ürerler ve yavruları 3.500 ila 5.000 liret arasında bir alıcı bulabilir.

Kangal köpekleri yılda iki kez ürer ve köpek yavruları 5.000 liraya alıcı bulur.

Dünyaca ünlü Kangal köpekleri, güçlü fiziği, 25 kilometrelik görüş mesafesi ve 2 kilometrelik kokusuyla dünyanın en iyi bekçi köpekleri olarak biliniyor.

Kangalin köpekleri yılda bir veya iki kez ürerler. Yurt içi ve yurt dışından yoğun talep gören kangal yavruları 5.000 liraya kadar alıcı bulabilmektedir.

KANGAL KİTAPLARI BEBEK GİBİ GÖRÜNÜYOR

Neredeyse birer bebek gibi olan Kangal yavrularına da sahip çıkıyorlar. Profesyonel mama ile beslenen yavru köpeklerin fiyatları 3 bin 500 lira ile 5 bin lira arasında değişiyor.

Kangal köpekleri yılda iki kez ürer, yavrular 5.000 liraya alıcı bulur #1

GENEL DENEVER YILDA İKİ YIL

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde kangal köpekleri yetiştiren Umut Taşdelen, kangal köpeklerinin yılda iki kez ürediğini söyledi. “Kangalin köpekleri 2-3 yavru olması şartıyla yılda iki kez ürerler. Tabii ki, tek seferlik bir yavru da olabilir. Yılda bir veya iki kez köpek yavrusu olan kişilerde de ortaya çıkabilir, ancak çok fazla köpek yavrusu doğmaz. Doğumda en fazla 5 yavru olmak üzere 3 bebek doğar. Bu doğum oranı yaşla birlikte düşebilir. Daha az yavru getiren bir köpek orijinal değildir. Yavrulara daha iyi baktıklarından 5-2 yavru arasında üremek daha kabul edilebilirdir.” söz konusu.

Kangal köpekleri yılda iki kez ürer, yavrular 5.000 liraya alıcı bulur # 2

BİN 500-5 BİN LİRA ARASINDAKİ SATIŞ ARAŞTIRMASI

Taşdelen, yavruların fiyatının 3 bin ile 5 bin lira arasında olduğunu söyledi. “Yavrular bebekler gibidir, bakımları yetişkin köpeklere göre değişir. Bazı aşıları vardır ve kışın sıcak bir ortam sağlanmalıdır. Yaz aylarında serin bir fırsat sağlanmalıdır. Onlara yedirilmesi gereken özel, profesyonel köpek mamaları vardır. Süt hiçbir markette anne sütünün yerini tutmadığı için tavsiye edilmiyor. Genellikle profesyonel köpek maması tavsiye ederiz. Kangal köpeklerimizin yavruları şu anda her zamanki gibi 3.000 500, 4 bin ve 5 bin civarında.

Kangal köpekleri yılda 2 kez ürüyor, yavrular 5.000 liraya alıcı buluyor #3

MİLLİ DEĞERİMİZ VAR OLDUĞU İÇİN İHRACAT YASAKTIR

Milli değerimiz nedeniyle yurt dışına çıkmak isteyenlere sokağa çıkmak yasak olduğu için bu fiyatları vermiyoruz.” dedi.

Kangal köpekleri yılda iki kez ürüyor, yavru köpekler 5 bin liraya alıcı buluyor VİDEO

Kangal köpekleri yılda 2 kez ürüyor, yavrular 5.000 liraya alıcı buluyor #4

Kangal köpekleri yılda 2 kez ürüyor, yavrular 5.000 liraya alıcı buluyor #5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu