Ekonomi

Kahramankazan’da canlı hayvan pazarı

Tarım ve hayvancılıkta yoğun potansiyele sahip olan Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde, hayvan pazarının ihtiyacını karşılıyorlar.

Kahramankazan'da hayvancılık pazarı

Ankara Kahramankazan belediyesi, yaklaşık 25 yıldır Günbaşı ilçesinde etleriyle ünlü bir semtteki besi hayvanlarının büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını modern bir ortamda müşterilerine götürebilecekleri canlı hayvan pazarına parmak attı.

HAYVANCILIK PAZARI YETİŞTİRİCİLERLE FİKİR ALINARAK OLUŞTURULDU

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, hayvan pazarını ilçeye getirmek için hayvan yetiştiricileriyle bir araya geldi. Oğuz, hayvan yetiştiricilerinin uzun süredir hayvan pazarını büyük bir sabırsızlıkla beklediklerini bildiklerini ve bu pazarın bir an önce ilçeye kazandırılmasını sağlayacaklarını belirtti. Oğuz, hayvan pazarının yetiştiricilerle yapılan istişareler sonucu oluştuğunu vurgulayarak, yetiştiricilerle görüş alışverişinde bulundu.

HAYVANCILIĞI DESTEKLEYİN

Ankara’da yeni yollar açan Kahramankazan belediyesi, koyunların mikrop ve parazitlerden arındırılmasını sağlayan seyyar koyun banyosu hizmetini başlattı.

Kahramankazan'da 1 Numaralı Hayvan Pazarı

“Hayalimiz gerçek olacak”

Hayvancılık yapan çiftçiler de yıllardır canlı hayvan pazarını büyük bir sabırsızlıkla beklediklerini ifade ederek, “Bizim için bir hayal olan hayvan pazarı sektör için çok önemli bir uygulama. Hayalimizin gerçekleşeceği için çok mutluyuz. Böylece büyük bir emekle yetiştirdiğimiz büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarımız modern bir pazarda müşterilerimize ulaştırılmaktadır.

EKONOMİYE KATKI SAĞLAR

İlçe ekonomisine büyük katkı sağlayan bu uygulama ile yetiştiricilerimize önemli bir gelir sağlamaktadır. “ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu