Ekonomi

Jerome Powell piyasanın duymak istediklerini söyledi

ABD Merkez Bankası Başkanı Powell, Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu’nda tüm piyasaların beklediği ve ekonomi için olumlu bir geleceği temsil ettiği konuşmasını yaptı.

Jerome Powell piyasanın duymak istediğini söylüyor

Jackson Hole’un ekonomi politikası sempozyumu dijital ortamda gerçekleşti.

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, sempozyumda konuşmaktan heyecan duydu.

Powell, Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumunda “Covid-19’da Para Politikası” başlığıyla bir konuşma yaptı.

Powell konuşmasında bu yıl varlık alımlarında düşüşün kapısını açarken, analistler Powell’ın mesajlarının piyasa beklentileriyle uyumlu olduğunu söyledi.

“Bu yıl varlık alımlarını azaltmaya başlamak için uygun”

Powell, ekonomi beklendiği gibi gelişirse varlık alımlarını bu yıl kesmeye başlamanın faydalı olacağını söyledi.

Jerome Powell

“POZİTİF HAVA DÜNYA PAZARINA HAZIR”

Powell’ın konuşmasının ardından küresel piyasalarda olumlu bir hava oluşurken, analistler Fed başkanının yatırımcılara duymak istediklerini “güvercin” sesli mesajlarıyla anlatacağını söyledi.

“Fed hala faiz artırımından uzak”

Amerikan Girişimcilik Enstitüsü’nün kıdemli uzmanlarından Desmond Lachman, Powell’ın Jackson Hole’daki konuşmasının piyasa beklentileriyle uyumlu olduğunu söyledi. Lachman, Powell’ın enflasyondaki ani yükselişi geçici bir fenomen olarak görmezden gelmeye devam ettiğini söyledi. “Yıl sonundan önce varlık alımlarını kesmek için kapıyı açarken, Fed’in faiz oranlarını yükseltmekten hala çok uzak olduğunu vurguladı.” dedim.

Jerome Powell

“MAJDON Bir sohbetti”

Moody’s Analytics’in baş ekonomisti Mark Zandi, Powell’ın Jackson Hole’daki konuşmasının, Fed’in yıl sonundan önce niceliksel genişlemeyi azaltma yönünde hareket etmesine rağmen, kısa vadeli faiz oranlarını normalleştirmeye başlamak için acelesi olmadığını gösterdiğini söyledi. zandi, “Güvercin konuşmaydı ve tahvil getirileri düşerken hisse senedi fiyatları yeni zirvelere yükseldi.” dedim.

Jerome Powell

“Yatırımcılara duymak istediklerini söyledi”

Oanda’nın baş piyasa analisti Craig Erlam, Jackson Hole’un konuşmasında Powell’ın yatırımcıların duymak istediklerini söylediğini belirtti.

Erlam’a göre Powell, konuşmasını “iyi bir performans” olarak nitelendirdi. “Powell’ın piyasalara istediklerini verdiğini düşünüyorum. Bu yıl varlık alımlarını kesmeye kararlı olmasına rağmen, Fed verileri izliyor ve toparlanma yavaşlarken ve COVID-19 vakaları arttıkça başlamak için acele etmiyor.” dedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu