Ekonomi

İstanbul’da en ucuz okul servisi 421 lira olacak

İSAROD Başkanı Öztürk, İstanbul’da okul otobüsü ücretlerinin yüzde 15 arttığını ve en ucuz okul otobüsünün 421 lira olacağını söyledi.

İstanbul Kamu Hizmeti Araç İşletmecileri Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, İstanbul’da okul servis ücretlerine yüzde 15 zam gelen süreç hakkında bilgi verdi.

HİZMET ODASI KORONAVİRÜS MAĞDURLARINI DUYURDU

Öztürk, koronavirüs sürecinden en çok etkilenen sektörlerin başında hizmetlerin geldiğini belirterek, 20 aydır iş beklediklerini söyledi.

YILIN BEKLENEN SÜREKLİ EĞİTİMİNİN UYGULANMASI

Öztürk, bu yıl kesintisiz kişisel eğitime geçmeyi ve normale dönmeyi umduklarını kaydetti. “Okullarla anlaşmamız var, gidemiyoruz. Hizmet gerekli, öğrenci az, 3-5 kişiyle çalıştığımız zamanlar oldu. Aldığımız para ile beklediğimiz hizmet arasında çok büyük fark olduğu için, kalite umarım bu sene bunları yaşamayız.” dedim.

İstanbul'daki en ucuz okul otobüsü 421 liret olacak

İSTANBUL HİZMETLERİ YÜZDE 15 ARTTI

İstanbul’da okul servis ücretlerine ilişkin düzenleme hakkında da bilgi veren Öztürk, şehirdeki okul servis ücretlerine geçen yıl yüzde 15 zam yapıldığını belirterek, şöyle devam etti:

“Allah bu sene kişisel eğitime başlasın isterse 0-1 kilometre 312 lira, 0-3 kilometre 348 lira, 3-5 kilometre 370 lira, 23-25 ​​yaş arası öğrenciler için en uzun mesafe fiyatları uygulayacağız. ​​kilometre fazla öğrenci olmamasına rağmen 748 liraya geçiyor.Okul öncesi, ilkokul ve lise öğrencileri ev hanımı ücretinin yüzde 35’ini ek ücret alıyor.Ancak bu artıştan kesinlikle memnun değil çünkü maliyetlerimiz arttı yaklaşık yüzde 40 oranında.”

İstanbul'daki en ucuz okul otobüsü 421 lira olacak

421 LİRA HOSTES ÖDÜLÜ

Öztürk, bunun İstanbul’daki en ucuz okul otobüsünü hostes ödülü ile 421 lira yapacağını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu