Ekonomi

İstanbul Havalimanı 3 yılda 31 ödül ve sertifika ile taçlandırıldı

Bugün İstanbul Havalimanı’nın üçüncü yılı. Türkiye’yi hava taşımacılığında zirveye taşımak, havalimanının açılışından bu yana başarıdan başarıya koşuyor.

İstanbul Havalimanı 3 yılda 31 ödül ve diplomayla taçlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı’nın açılışından bu yana toplam 31 ödül ve diploma aldığını, “Dünyanın En İyi 10 Havalimanı” ve “En İyi Havalimanı” arasında yer aldığını belirtti. Avrupa’da Havalimanı “ve” Erişilebilir Havalimanı” ödüllerine layık görüldüğünü hatırlattı.

“İstanbul Havalimanı TÜRK VE DÜNYA HAVACILIK TARİHİNE İSİMLERİMİZİ YAZDI”

Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, 2014 yılında açılışı yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhuriyetin kuruluş yıldönümü olan 29 Ekim 2018’de açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’nın uçuş tarihine adını altın harflerle yazdığını kaydetti. Türkiye’nin ve dünyanın birçok işlevi.

“TÜRKİYE KÜRESEL UÇUŞUN ÜSTÜNÜ DÜŞÜNÜYOR”

İstanbul Havalimanı’nın Türkiye’yi uluslararası bir hub haline getirdiğine işaret eden Karaismailoğlu, bu durumun Türkiye’yi küresel havacılığın ön saflarına yerleştirdiğini ifade etti.

İstanbul Havalimanı 3 yılda 31 ödül ve diploma ile 1 numara oldu

104 MİLYON 19 BİN 5 BİN YOLCU

Karaismailoğlu, 347 uçuşun 104 milyon 19 bin 599 yolcu ve 734 bin 599 uçuş gerçekleştirdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

Koroner salgın döneminde çalışmalarını hızla sürdüren İstanbul Havalimanı, 26 destinasyona uçan 11 yeni havayoluna hizmet vermeye başladı. Modernlik ve fonksiyonelliği bir araya getiren özgün tasarımıyla İstanbul Havalimanı, İstanbul’un kültürel mirasından ilham alıyor.

MİMARİ ÖZELLİKLER DİKKATLE SEÇİLMİŞTİR

İstanbul’un camileri, hamamları, kubbeleri ve daha birçok tarihi yapının zenginliği, terminal projesinin mimarisine istekle işlenirken, Türk-İslam sanatı ve mimari motifleri projeye güzellik, doku ve derinlik kazandırıyor.

İstanbul Havalimanı 3 yılda 31 ödül ve diploma ile 2. oldu

LALE’NİN KULE ÜZERİNDEKİ ŞEKLİ PAPALDIR

İstanbul’un hava trafik kontrol kulesi yüzyıllardır İstanbul’un simgesi olan ve Türk-İslam tarihinde kültürel öneme sahip lale figüründen ilham alırken, İstanbul Havalimanı’nın 90 metrelik kontrol kulesi dünyanın önde gelen tasarımcılarından Pininfarina’dır. aynı zamanda Ferrari’nin tasarımcısı. . AECOM tarafından tasarlandı ve Uluslararası Mimarlık Ödülü’nü kazandı.

DÜNYANIN İLK 10 HAVALİMANINDA KURULDU

Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı’nın açılışından bu yana toplam 31 ödül ve diploma aldığını kaydetti. “Dünyanın en iyi 10 havalimanı” ayrıca arasında “Avrupa’nın en iyi havalimanı” ve “Havaalanı Mevcut” Ödüle layık olduğunu söyledi.

İstanbul Havalimanı 3 yılda 31 ödül ve diploma ile 3. oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu