Ekonomi

Güzellik ve bakım sektörü 1.5 milyar dolarlık ekonomi oluşturacak

Bugün, koronavirüs salgını üzerindeki kısıtlamalar normalleşmeye başlayınca, fuarlar peş peşe oynanmaya başladı. Güzellik fuarı sektörün en çok beklenen etkinliklerinden biriydi.

Güzellik ve bakım sektörü 1,5 milyar dolarlık bir ekonomi yaratıyor

Güzellik sektörünü yıllardır bir araya getiren Beauty and Care Fuarı’nda en yeni güzellik trendleri ve ileri teknolojiler gözler önüne serilirken, Almanya, Fransa, İrlanda, ABD, İngiltere, Avustralya ve Güney Kore’den birçok lider marka hakkını aldı. yer. bu yıl.

SEKTÖRE ADİL DESTEK 1-1.5 MİLYON DOLAR

Lütfi Kırdar Rumeli Salonu’nda güzellik fuarı kapılarını açtı. Bu yıl 33’üncüsü düzenlenen fuar, yerel ve uluslararası markaları bir araya getirdi. 4 gün boyunca 45 ülkeden 30 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak olan fuar, 1-1 milyar dolar ile 500 milyon dolar arasında ekonomik katkı sağlayacak.

45 ÜLKEDEN 30 BİN PROFESYONEL ZİYARETÇİ

Güzellik ve bakım fuarları Almanya, Fransa, İngiltere, Avustralya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne, Rusya’dan Latin Amerika ülkelerine, Nijerya ve Tunus gibi Afrika ülkelerinden Suudi Arabistan’a, Katar gibi Arap Yarımadası’ndan Hong Kong gibi Uzak Doğu’ya. 45 ülkeden yaklaşık 30.000 profesyonel ziyaretçi bekleniyor.

Güzellik ve bakım sektörü 1,5 milyar dolarlık bir ekonomi yaratıyor

“Medikal estetikte Avrupa’da BİRİNCİYİZ”

Güzellik ve Bakım Fuarı Proje Direktörü Gökhan Büyükataman Başvuru sayısı bakımından Avrupa’da birinci, dünyada beşinci olan ülkemizde kadınlarımız yılda 400 bin lira harcayarak medikal estetik alanının gelişimini hızlandırıyor.

İÇ EKİPMAN İMALATI YÜZDE 30 ARTTI

Sektörün beyaz eşya üretiminin geçen yıldan bu yana yüzde 30 büyüdüğünü söyleyebiliriz. Fuarımızda ilk defa sayısı artan yerli ürünler ve yerli medikal estetik cihazlar sergilenecektir. Geçen sene oradaydı ama bu sene hem sayıları hem de teknolojileri gelişti ve Avrupalılarla rekabet edebilecek seviyeye geldiler. “ dedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu